Už seksualinio pobūdžio nusikaltimus Viktorui Usovui skirta reali laisvės atėmimo bausmė

(3)

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje Viktoras Usovas (Viktor Usov) kaltintas dėl jaunesnio negu šešiolikos metų asmens ir nepilnamečio asmens lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą (BK 1511 straipsnio 1 ir 2 dalis), vaiko įtraukimą girtauti (BK 161 straipsnio 1 dalis), vaiko nugirdymą (BK 161 straipsnio 2 dalis), nepilnamečių atžvilgiu atliktus tvirkinamuosius veiksmus (BK 153 straipsnio 1 dalis) ir grasinimo nužudyti (BK 145 straipsnio 1 dalis).

Šiandien paskelbtu teismo nuosprendžiu Viktoras Usovas pripažintas kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informaciją, jog Klaipėdos rajone veikia asmuo, kuris galimai seksualiai išnaudoja mažamečius ir nepilnamečius berniukus. Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė asmenį, kuris galimai seksualiai išnaudojo berniukus.

Taip pat nustatė jo mobiliojo ryšio telefono numerius, elektroninio pašto adresą, IP adresą, kuriais kaltinamasis naudojosi.

Byla teisme gauta 2019 m. rugpjūčio 1 d., nagrinėta beveik penkerius metus.

Bylos nagrinėjimas vyko itin ilgai, kadangi didžioji dalis posėdžių buvo atidėta dėl kaltinamojo kaltės.

Nors kaltinamasis teismui pateikdavo nustatytos formos pažymas dėl neatvykimo į teismo posėdžius dėl ligos, tačiau iš byloje esančio teismo medicinos ekspertizės akto matyti, jog viena pažyma jam buvo išduota net objektyviai jo neapžiūrėjus, tik pagal konsultaciją telefonu, be to ir kiti dokumentų įrašai taip pat neatspindėjo jo pavojingos sveikatos būklės ar negalios požymių, todėl pateiktų pažymų pagrįstumas abejotinas.

Nustatyta, jog kaltinamasis 2013 m. – 2018 m. laikotarpiu Klaipėdos, Tauragės, Kretingos rajonų apylinkėse bei Palangos ir Mažeikių miesto apylinkėse, skirtingų markių automobiliuose bei lauke, šalia automobilių, tenkino lytinę aistrą oraliniu ir kitokio fizinio sąlyčio būdu su nepilnamečiais už piniginį ir kitokį materialinį atlygį (telefono sąskaitos papildymą, cigaretes), pažeisdamas nepilnamečių asmenų seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą.

Be to, jis nepilnamečių atžvilgiu atliko tvirkinamuosius veiksmus. Taip pat kaltinamasis nepilnamečiams pirko, vaišino, siūlė bei davė gerti alkoholinius gėrimus, dėl ko pastarieji apsvaigdavo nuo alkoholio, tokiu būdu kaltinamasis vaikus įtraukė girtauti ir juos nugirdė.

Be to, kaltinamasis dviem nepilnamečiams atsisakius automobilyje gerti bei tenkinti jo atžvilgiu lytinę aistrą bei vienam iš jų pagrasinus pranešti policijai, kaltinamasis siekdamas juos įbauginti, išsitraukė pistoletą, ką pastarieji suvokė kaip realią grėsmę jų gyvybei ir sveikatai, tokiu būdu grasino nepilnamečiams asmenims.

Kaltinamasis savo kaltės dėl visų jam pareikštų kaltinimų nepripažino nei ikiteisminio tyrimo metu, nei bylą nagrinėjant teisme, tačiau jo kaltė įrodyta byloje surinktų ir ištirtų įrodymų visuma.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė 11 nusikalstamų veikų epizodų, 15 nusikalstamų veikų, kuriose nukentėjusiaisiais pripažinta net 12 nepilnamečių asmenų, iki šių nusikalstamų veikų padarymo buvo neteistas, viso proceso metu kaltės nepripažino, jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Taip pat teismas įvertino nusikalstamų veikų tęstinį pobūdį, intensyvumą bei nukentėjusiųjų skaičių, į tai, kad kaltinamasis sistemingai ieškojo nepilnamečių vyriškos lyties asmenų, su kuriais galėtų patenkinti savo lytinę aistrą.

Nors įstatymas už įvykdytas nusikalstamas veikas numato ir kitas alternatyvias bausmes, nesusijusias su laisvės atėmimo bausme, tačiau šiuo atveju teismas kaltinamajam paskyrė realią 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Taip pat nuosprendžiu nuspręsta dviejų nukentėjusiųjų civilinius ieškinius tenkinti iš dalies bei jų naudai priteisti 500 Eur neturtinės žalos atlyginimą. Nuosprendžiu valstybei priteista 7 023,02 Eur antrinės teisinės pagalbos išlaidų.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder