ŽUDIKAS. Šilutės gyventojas Marius V. nuteistas tik už jaunesnės sesers brutalų nužudymą. Dėl jos išžaginimo ir seksualinio prievartavimo brolis išteisintas. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Brolis nuteistas tik už jaunesnės sesers nužudymą

Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui.

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį dėl visą šalį sukrėtusio nusikaltimo iškeltoje baudžiamojoje byloje. Penkis kartus anksčiau jau teistas 26 metų šilutiškis Marius V. kaltintas artimojo giminaičio - sesers - nužudymu, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą - jos išžaginimą ir seksualinį prievartavimą.

Jaunas vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo. Už tai jam skirta 16 metų laisvės atėmimo bausmė.

Žudikas nužudytosios seseriai privalės atlyginti 5000 eurų įvertintą neturtinę žalą.

Itin žiaurus nusikaltimas pamario sostinėje įvykdytas praėjusių metų spalio pabaigoje. Šilutės socialinių paslaugų centre (jame teikiamos nakvynės namų paslaugos) laikinai apsistojusios 19-metės pasigedo šios įstaigos darbuotojai. Ji išėjo į miestą ir kelias paras negrįžo.

Pradėta merginos paieška baigėsi liūdniausia žinia. Jos kūnas rastas užkastas šalia Šilutės esančiame Pagrynių kaimo miške, už kelių kilometrų nuo minėto Socialinių paslaugų centro.

Kriminalistai greitai nustatė įtariamąjį ir dar tą pačią parą jį sulaikė. Merginą išsinuomotame bute Gluosnių gatvėje stovinčiame name žiauriai nužudė jos pačios brolis Marius M., su kuriuo ji ir išėjo iš centro. Liudytojai matė, kad tuo metu tarp brolio ir sesers vyko konfliktas.

Atėmęs gyvybę, smulkaus sudėjimo sesers kūną Marius V. įkišo į didelį krepšį ir dviračiu nuvežė į mišką.

Siekdamas nužudyti seserį, brolis rankomis suspaudė jos kaklą ir plaktuku sudavė ne mažiau kaip penkis kartus į galvą bei kaklą, dėl ko nukentėjusioji įvykio vietoje netrukus mirė.

Teisme vyras iš esmės pripažino savo kaltę, tačiau nurodė, kad negali paaiškinti nusikaltimo motyvų ir teigė prisimenantis tik tiek, kad besikalbant sesuo jį sunervino.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad kaltinimai išžaginimu, seksualiniu prievartavimu ir nužudymu, siekiant nuslėpti kitus - seksualinio pobūdžio - nusikaltimus, byloje nepasitvirtino.

Teismo medicinos specialistų išvadose nukentėjusiajai nenustatyta jokių kūno sužalojimų, būdingų prievartiniams lytiniams santykiams panaudojant fizinį smurtą.

Pažymėta, kad nepaneigta kaltinamojo versija, jog lytiniai santykiai vyko abipusiu sutikimu.

Marius V. anksčiau buvo teistas ir už tos pačios sesers tvirkinimą.

Nors kaltinamasis iš esmės pripažino savo kaltę, tačiau teisme nebuvo visiškai nuoširdus, nenurodė dalies esminių reikšmingų bylos aplinkybių, kurios būtų padėjusios atskleisti nusikaltimą, savo veiksmų nevertino kritiškai ir nesigailėjo nusikaltęs, nesijautė sesers nužudymu padaręs neturtinę žalą.

Atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, jog Marius V. nusikalto būdamas recidyvistas.

Nors kaltinamasis nurodė negalintis nurodyti sesers nužudymo motyvų, sunkiai prisimenantis nusikaltimo aplinkybes ir prašė papildomai tirti jo psichinės sveikatos būklę, tačiau atsižvelgus į stacionarinės teismo psichiatrijos-psichologijos ekspertizės atlikimo metu išsamiai ištirtą jo psichinės sveikatos būklę, į pakankamai racionalų kaltinamojo elgesį teisiamojo posėdžio metu, nuspręsta, kad nėra pagrindo abejoti kaltinamojo pakaltinamumu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder