Užsidegęs virdulys vos nesupleškino namų

Įjungto elektrinio virdulio gedimas sukėlė gaisrą viename Klaipėdos daugiabutyje. Didesnių nuostolių pavyko išvengti tik namuose buvusiems klaipėdiečiams laiku pastebėjus ugnį. Autonominis dūmų detektorius bute neįrengtas.

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pranešimą apie uostamiestyje kilusį gaisrą gavo pirmadienio vakarą. Apie 18.05 val. ugniagesiai iškviesti į Taikos prospekte stovintį daugiabutį gyvenamąjį namą. Ugnis įsiplieskė viename iš butų.

Pasak ugniagesių, gaisro priežastimi greičiausiai tapo elektrinio virdulio gedimas. Įjungtas jis užsidegė.

Ugnis plykstelėjo ne tik virtuvėje. Į nelaimės vietą atskubėję gaisrininkai rado uždūmintą visą butą. Jo viduje, šalia durų, degė ir elektros saugikliai.

Teigiama, kad užsidegus virduliui įvyko trumpasis jungimas ir užsidegė bute sumontuotas elektros skydelis. Jis labai greitai užgesintas milteliniu gesintuvu. Ugniagesiai užsuko dujas ir išvėdino patalpas.

Gaisras likviduotas apie 18.13 val. Per jį aprūko sienos šalia elektros saugiklių ir lubos (apie vieno kvadratinio metro plote).

Nors apie kilusį gaisrą galintis pranešti autonominis dūmų detektorius bute neįrengtas, didesnių nuostolių pavyko išvengti.

Ugnį pamatė ir bendrosios pagalbos telefono numeriu 112 paskambino buto gyventojai.

Per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5 883 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 6 377 gaisrai, šiemet jų įsiplieskė 7,8 proc. mažiau. Tai mažiausias aštuonių mėnesių gaisrų skaičius per 20 metų.

1 414 gaisrų užgesinta gyvenamosios paskirties pastatuose.

Dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų kilo apie 488 gaisrus (8,3 proc. visų gaisrų).

Gaisruose šiemet žuvo 63 žmonės (šešiais mažiau nei pernai), o 128 gyventojai patyrė traumų. Ypač išaugo daugiabučių gyvenamųjų namų gaisruose žuvusių žmonių skaičius - žuvo net 12 gyventojų daugiau.

Klaipėdos apskrityje ugnis pasiglemžė aštuonias gyvybes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder