Automobilių pardavimai Europoje lapkritį auga, sulėtėjo tik VW pardavimai
Automobilių pardavimai Europoje lapkritį auga, sulėtėjo tik VW pardavimai

Naujų automobilių pardavimų apimtys Europos Sąjungoje (ES), kaip rodo lapkritį užfiksuoti duomenys, šoktelėjo 13,7 proc., tačiau skandalo drebinamo Vokietijos koncerno "Volkswagen"(VW) pardavimai augo lėčiau, tik 4,1 proc. Apie tai antradienį informuoja "EUbusiness", remdamasis Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Nors pagal pardavimus VW vis dar išlieka didžiausia automobilių gamintoja Europoje, jos mėnesinis pardavimų prieaugis buvo mažiausias iš visų gamintojų, rodo ACEA duomenys.

"Volkswagen" koncerną drebina didžiausia krizė per visą jo istoriją. JAV priežiūros institucijos nustatė, kad VW montavo į savo gaminamus automobilius įrangą, kuri išjungdavo emisijų kontrolės mechanizmą, kai automobilis buvo testuojamas. Apie 11 mln. automobilių visame pasaulyje turėjo tokią įrangą.

Skandalas bendrovei gali kainuoti 10 milijardų eurų remonto išlaidų ir baudų.

Bendrovė praėjusią savaitę pranešė, kad jos dvylikos skirtingų modelių pardavimai visame pasaulyje lapkritį sumažėjo 2,2 proc.

Nors Europoje VW pardavimai lapkritį vis dėlto išaugo, jos rinkos dalis, palyginti su praėjusių metų lapkričiu, smuko nuo 26,6 iki 24,3 proc.

Per vienuolika metų mėnesių Europos naujų automobilių pardavimai padidėjo 8,7 proc., iki 12,6 mln. automobilių, jau viršydami per 2014 metus parduotų automobilių skaičių.

"Vis dėlto šie rezultatai tik dabar pasiekė lygį, užfiksuotą pirmaisiais pokriziniais metais", - teigia asociacija.

Šių metų lapkritį buvo parduota 1,08 mln. automobilių, tuo tarpu tą patį 2006-2007 m. mėnesį, iki pasaulinės ekonominės krizės, buvo parduota daugiau nei 1,2 mln. automobilių.

Sidebar placeholder