Britanijos automobilių pramonė ir dauguma jos stambiųjų verslininkų renkasi narystę ES
Britanijos automobilių pramonė ir dauguma jos stambiųjų verslininkų renkasi narystę ES

Jungtinės Karalystės automobilių gamybos pramonė ir nemaža dalis jos stambiųjų verslininkų pasisako už šalies narystę Europos Sąjungoje (ES). Bendrame savo pranešime daugybės automobilių gamintojų generaliniai direktoriai kalba, kad šalies pasitraukimas iš ES, dar vadinamas "Brexit", tik padidintų jų išlaidas ir sukeltų grėsmę darbo vietoms. Apie tai praneša BBC.

Savo ruožtu pasitraukimo iš Sąjungos šalininkai kalba, kad iš Britanijos automobiliai eksportuojami ne tik į ES, bet ir į kitas pasaulio šalis.

Tiesa, Motorinių transporto priemonių gamintojų ir prekeivių asociacijos (SMMT) generalinis direktorius Maikas Heivas (Mike Hawes) teigia, kad sprendimas referendume rinktis pasitraukti iš ES "sudraskytų" automobilių pramonės aktyvumą. "Pasilikusi (ES), Jungtinė Karalystė galės išlaikyti savo įtaką, nuo kurios priklauso unikalus ir sėkmingai veikiantis JK automobilių sektorius", - nurodo jis.

Paramą šalies narsytei ES ketvirtadienį vyksiančiame referendume išsakė ir stambiųjų sektoriaus įmonių vadovai - pasak SMMT, joje šiuo metu dirba 800 tūkst. asmenų, kasmet šios sferos indėlis į šalies ekonomiką siekia 15,5 mlrd. svarų.

Pavyzdžiui, britų transporto priemonių gamintojos "Vauxhall" valdybos pirmininkas Roris Harvis (Rory Harvey) nurodė: "Esame Europoje visiškai integruotos įmonės dalis, naudojamės čia susidarančiais laisvo prekių ir žmonių judėjimo privalumais. Manome, kad nustoti būti ES dalimi nepageidauja ne tik mūsų bendrovė, bet ir visas sektorius".

Sidebar placeholder