"Daimler" pradeda tyrimą dėl dyzelinių automobilių išmetamų teršalų
"Daimler" pradeda tyrimą dėl dyzelinių automobilių išmetamų teršalų

Vokietijos automobilių gamintojos "Daimler AG" akcijos ankstyvoje penktadienio prekyboje atpigo daugiau nei 5 proc., po to, kai automobilių gamintoja pranešė pradedanti vidaus tyrimą dėl transporto priemonių su dyzeliniais varikliais išmetamų teršalų testų. "Daimler", kuri yra "Mercedes-Benz" savininkė, pranešė atliekanti tyrimą JAV teisingumo departamento prašymu, informuoja BBC.

"Daimler" visapusiškai bendradarbiauja su valdžios institucijomis", - teigė Vokietijos bendrovė.

Penktadienį "Daimler" pranešė apie 31 proc. sumažėjusį pirmojo ketvirčio pelną.

Pranešimai apie "Daimler" pradėtą vidaus tyrimą nuskambėjo netrukus po to, kai kita Vokietijos automobilių gamintoja, "Volkswagen" (VW), pasiekė susitarimą su JAV dėl emisijų skandalo. VW sutiko išpirkti automobilius su defektu arba pašalinti technines problemas, taip pat sumokėti savininkams kompensacijas, kurių suma neįvardinama. Pernai JAV reguliavimo institucijos nustatė, kad dalyje VW automobilių buvo įmontuota programinė įranga, kuri iškreipia emisijų rodiklius.

Šią savaitę Japonijos automobilių gamintoja "Mitsubishi" pripažino klastojusi degalų sąnaudos duomenis kai kuriuose savo modeliuose. Be to, Prancūzijos automobilių gamintojos "Peugeot" biuruose kovos su sukčiavimu institucijos atliko kratas, reaguodama į automobilių pramonėje vykdomus tyrimus dėl taršos rodmenų. Tačiau "Peugeot" tvirtina, kad jos gaminami automobiliai atitinka išmetamų teršalų normas.

"Daimler" tikina ištirsianti "galimus neatitikimus ir, žinoma, imsis visų būtinų priemonių".

Sidebar placeholder