Rusiškos teisės kitąmet nebegalios

Rusiškos teisės kitąmet nebegalios

Šių metų gruodžio 31 d. baigs galioti Lietuvoje nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2000 m. kovo 31 d. išduoti senieji (rusiško pavyzdžio) vairuotojų pažymėjimai. Šiek tiek naujesni vairuotojų pažymėjimai, kuriuose nenurodyta galiojimo pabaigos data, nebegalios nuo 2017 m. vasario 3 d.

Naują vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti bet kuriame vairuotojo pažymėjimus išduodančiame valstybinės įmonės „Regitra“ padalinyje, nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos.

Užsisakant naują pažymėjimą reikia pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, turimą vairuotojo pažymėjimą (jei neprarastas) ir policijos išduotą vairuotojo kortelę, jei ji neprarasta (šias korteles policija išduodavo iki 2000 m.).

Skaitmeninis asmens atvaizdas paruošiamas „Regitroje“, todėl pateikti fotonuotrauką nebūtina.

Naujas - per 10 dienų

Kaip „Respubliką“ informavo „Regitros“ generalinis direktorius Dalius Prevelis, pastaruoju metu vairuotojų pažymėjimus pageidaujančių pasikeisti žmonių padaugėjo, tačiau vairuotojo pažymėjimai vis dar išduodami per 10 darbo dienų nuo pareiškėjo prašymo pateikimo „Regitrai“ dienos.

„Kai kurie žmonės nevisiškai tiksliai suprato informaciją, kuriuos pažymėjimus reikia pasikeisti, tad tarp besikreipiančiųjų nemažai ir tų žmonių, kurių pažymėjimai galios dar iki 2017 m. Tačiau keičiame pažymėjimus ir jiems“, - sakė „Regitros“ vadovas.

Naujas vairuotojo pažymėjimas kainuoja 49 litus. Pagamintas vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatytas nurodytu adresu - už šią paslaugą reikia papildomai sumokėti 15 litų.

Kol kas nėra sudaryta galimybių vairuotojo pažymėjimą, sumokėjus didesnę pinigų sumą, pasikeisti per trumpesnį nei 10 dienų laikotarpį, tačiau tokią paslaugą ateityje ruošiamasi įdiegti, nes pastaruoju metu žmonės vis dažniau tokios galimybės pageidauja - tai „pražiūri“ datas, tai jiems į užsienį išvažiuoti reikia, o vairuotojo pažymėjimas nebegalioja.

Vairuotojai, nespėję pažymėjimų pasikeisti iki šios datos, dėl jų keitimo į „Regitrą“ galės kreiptis ir vėliau, tačiau įmonė atkreipia dėmesį, kad dalyvauti eisme galima tik turint galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Kovoja su klastojimu

„Regitros“ darbuotojai, įteikdami naująjį vairuotojo pažymėjimą, paima senąjį. Tai papiktino į „Respubliką“ paskambinusį šiaulietį Valdemarą Šmatavičių.

„Jaučiuosi apvogtas - juk kadaise aš už tą vairuotojo pažymėjimą pinigus sumokėjau, jis buvo mano nuosavybė, o „Regitra“ jį be jokių diskusijų ir kompensacijų pasiėmė, - sakė vyras. - Ten vairuotojo stažas buvo nuo 1978 m. įrašytas, o naujame pažymėjime jau tik nuo 1994. Plaukai ir ūsai nuotraukoje sename pažymėjime dar ne žili buvo... Jis man kaip suvenyras brangus. Juk net pasą keičiant senąjį pažymi kaip negaliojantį ir palieka“.

D.Prevelis „Respublikai“ paaiškino, kad keičiant vairuotojo pažymėjimą senasis paimamas, nes nustatyta tokia tvarka. Iš esmės taip mėginama sumažinti galimybes klastoti vairuotojų pažymėjimus, nes šiais laikais yra „meistrų“, kurie net plastikiniuose pažymėjimuose puikiai sugeba pakeisti duomenis.

„Apie tai, kad senieji vairuotojo pažymėjimai būtų paliekami savininkams, kol kas kalbos nebuvo, nes poreikis - minimalus, - sakė „Regitros“ vadovas. - Be to, manau, kad dokumentų klastojimo prevencijos tikslais ši praktika yra teisinga“.

Į naują vairuotojo pažymėjimą, anot D.Prevelio, įrašomas tas vairuotojo stažas, apie kurį duomenis „Regitrai“ suteikė policija. Duomenų bazėje yra toli gražu ne visa informacija, nes ne visur ji buvo kaupiama, kai kur archyvai dingę. Ilgesnį vairavimo stažas į naująjį dokumentą įrašomas tik tada, kai asmuo sugeba tai įrodyti kažkokiais pirminiais dokumentais, pavyzdžiui, turi policijos išduotą vairuotojo kortelę ar dar sovietiniais laikais išduotą vairavimo egzaminų kortelę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder