Siūloma įteisinti priverstinį gatves valyti trukdančių automobilių nutempimą

Siūloma įteisinti priverstinį gatves valyti trukdančių automobilių nutempimą

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą, prašydamas inicijuoti teisės aktų pakeitimus ir įteisinti automobilių, pastatytų nepažeidžiant Kelių eismo taisykles, tačiau trukdančių savivaldybėms valyti gatves, nutempimą.

Šiuo metu galiojančiame Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad priverstinai transporto priemonė gali būti nuvežama iš vietų, kur leidžiama joms stovėti, tik tuomet, jei trukdo valstybės institucijoms ar tarnyboms atlikti gelbėjimo darbus arba likviduoti avarijos padarinius, ir iš vietų, kurios turi būti atlaisvintos dėl rengiamo oficialaus vizito. Tais atvejais transporto priemonės savininkas ar valdytojas neatlygina išlaidų, susijusių su transporto priemonės priverstiniu nuvežimu.

Kauno meras siūlo inicijuoti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus papildant juos nuostata, kad priverstinai transporto priemonė savivaldybių vykdomųjų institucijų prašymu gali būti nuvežama iš vietų, kur leidžiama transporto priemonėms stovėti, į kitą vietą, jei trukdo tų vietų valymui ir tvarkymui.

"Valydamos gatves žiemą savivaldybės susiduria su opia problema. Kai daug prisninga, gatvės ir taip susiaurėja, o šalikelėse sustatyti automobiliai jas dar susiaurina. Juk negalime pristatyti visose gatvėse naujų ženklų. Todėl ir siūlau keisti įstatymą, kad priverstinai transporto priemonė galėtų būti nuvežama iš vietų, kur leidžiama joms stovėti, jei ji trukdo gatvių valymui ir tvarkymui", - sakė meras.

A. Kupčinskas taip pat siūlo įteisinti tvarką, kad automobilių, paliktų nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių ar kitų teisės aktų reikalavimų, savininkai neturėtų mokėti už mašinų nutempimą, o tik būtų informuoti, kur galima atsiimti transporto priemonę.

Kauno gatves prižiūrinti bendrovė "Kauno švara" jau savaitę miesto gatves valo bendradarbiaudama su policija. Pareigūnai apžiūri gatvėse paliktus automobilius, pagal registracijos numerius suranda savininkus ir perspėja juos nurodytą dieną automobilius patraukti. Tiesa, ne visų automobilių savininkai paklūsta tokiam nurodymui. Kai kurių iš jų pareigūnams net nepavyksta surasti Kaune. Todėl miesto tvarkytojai priversti apvažiuoti likusias valomose stovėti gatvėse mašinas, ne visur gali tinkamai atlikti savo darbą.

Sidebar placeholder