Apklausa: pagerėjimo šalies ekonomikoje ir šeimos finansuose įžvelgiama nedaug

Apklausa: pagerėjimo šalies ekonomikoje ir šeimos finansuose įžvelgiama nedaug

Vasario mėnesį daugiau nei pusė - 55 proc. - Lietuvos gyventojų buvo tos nuomonės, kad šalies ekonominė padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo.

7 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių teigė, kad ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo.

Daugiau nei trečdalis - 35 proc. - teigė, kad per pastaruosius du mėnesius ji nepasikeitė.

3 proc. respondentų neatsakė į šį klausimą.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" naujienų agentūros ELTA užsakymu vasario 15-23 dienomis atliktos apklausos duomenimis, per mėnesį nuo sausio šalies ekonominės padėties vertinimas nepakito.

Palyginti su vertinimais prieš metus - 2010 metų vasarį - šalies ekonominės situacijos vertinimas yra pagerėjęs - 19 procentinių punktų sumažėjo respondentų, teigiančių, kad padėtis šalies ekonomikoje blogėja. Tačiau manančių, kad ekonominė padėtis gerėja, per metus pagausėjo nedaug - 3 procentiniais punktais.

Šių metų vasarį, kaip ir anksčiau, ekonomine padėtimi Lietuvoje labiausiai nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys mažesniuose miestuose, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis - iki 1200 litų per mėnesį, pensininkai, bedarbiai ir namų šeimininkės.

Toje pačioje šių metų vasario mėnesio apklausoje vertindami šeimos finansinę padėtį respondentai taip pat nedaug keitė savo ankstesnę nuomonę.

Daugiau nei pusė - 53 proc. - viešosios nuomonės apklausos dalyvių nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pablogėjo.

Vienas iš dvidešimties - 6 proc. - apklaustųjų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis per tą laiką pagerėjo.

Keturi iš dešimties - 40 proc. - apklaustųjų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis išliko nepakitusi.

Per mėnesį šeimos finansinės padėties vertinimas pakito nedaug - 3 procentiniais punktais sumažėjo teigiančių, kad ji pablogėjo.

Prieš metus - 2010 metų vasarį - 73 proc. Lietuvos gyventojų buvo tos nuomonės, kad jų šeimos finansinė padėtis blogėjo, o 2011-ųjų vasarį taip teigiančių sumažėjo 20 procentinių punktų.

Dabartine šeimos finansine padėtimi dažniau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai su mažiausiomis šeimos mėnesio pajamomis - iki 1200 litų, pensininkai ir bedarbiai.

 

  2011 02,
proc. 
2011 01,
proc. 
2010 02,
proc. 
Jūsų nuomone, ar per paskutinius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje ...?       
Pagerėjo 
Nepasikeitė  35  33  19 
Pablogėjo  55  57  74 
Nežino, neatsakė 
       
Kaip jūs manote, ar dabartinė jūsų šeimos finansinė padėtis pagerėjo, pablogėjo ar nepasikeitė, palyginti su buvusia prieš du mėnesius?       
Pagerėjo 
Nepasikeitė  40  38  24 
Pablogėjo  53  56  73 
Nežino, neatsakė 

Ši apklausa yra Lietuvos naujienų agentūros ELTA ir Lietuvos-Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" bendras projektas.

Apklausa vyko 2011 m. vasario 15-23 dienomis. Apklausti 1023 Lietuvos gyventojai nuo 15 iki 74 metų, 101 Lietuvos vietovėje (atrankos taške). Apklaustųjų sudėtis atitinka 15-74 metų Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15-74 metų Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder