"Bereikia tik tūkstančio litų, kurių aš neturiu, ir dėl to gali sužlugti viskas, ką pradėjau", - piktinosi vyras.
Mokslai kainavo 30 tūkst. Lt
"Klaipėdos darbo biržoje man kuria verslo planą, kad iš Europos Sąjungos lėšų galėčiau gauti 32 tūkst. Lt paramą – aš noriu auginti triušius. Žvėrelius man tektų vežioti, todėl verkiant reikia vairuotojo pažymėjimo. Be to, turiu atitikti visus programos reikalavimus: jeigu neturėsiu teisių, negausiu pinigų“, - pasakojo E. Kripas.
Vyras susižinojo, kad neįgaliųjų vairavimo mokymai rengiami Valakampių neįgaliųjų įmonėje, kursai trunka apie 2,5 mėn., žmonės tą laiką ten ir apgyvendinami.
Jis neslėpė, kad jo neįgalumo pensija siekia vos 520 Lt, jo žmona tegauna minimalią algą, o namie dar – 12-metė duktė. Sakė esąs tikras ligų maišas ir kone pusę savo pašalpos kas mėnesį išleidžiąs vaistams. Bandęs pinigų gauti bankuose, bet ten išgirdę, kad žmogus – neįgalus, į šnekas nesileidžią.
Tačiau, E. Kripas sakė, tvirtai užsispyręs apginti savo interesą: jis sakė skambinęs į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kreipėsi į Kretingos savivaldybės Socialinės paramos bei Finansų ir biudžeto skyrius bei administracijos direktorės pavaduotoją Povilą Černeckį, kuris jį patikino, jog pasitars, ar yra galimybė skirti pinigų vairuotojo pažymėjimui įsigyti.
Šleifas – iš praeities
"Savivaldybėj sakiau: paskolinkit man be procentų tą tūkstantį. Jei bankrutuočiau ir neįstengčiau pinigų grąžinti, triušiais jiems atiduočiau. Tik pagalvokit, kiek teigiamų emocijų ir ramybės neįgaliam žmogui teiktų tie gyvūnėliai – būčiau bent pavalgęs ir valstybės pašalpų neprašinėčiau. Dabar Kretingoje neįgalus žmogus yra niekas. Būčiau jaunesnis ir sveikas, dumčiau nesidairydamas iš Lietuvos, - įsikarščiavęs kalbėjo kurmaitiškis. - Jeigu pasakytų, kad dėl neįgaliųjų interesų kas nors pasikeistų į gera, nors ir šiandien pat viešai galėčiau susideginti“.
E. Kripas neslėpė, kad Kretingoje beveik visi jį pažįsta ir atsimena iš blogosios pusės.
"Jaunystėj buvau chuliganas ir girtuoklis - mušiausi ir restorane palmes varčiau, pasiausti mėgau. Bet jaunystė – kvailystė, šiandien tokių klaidų nebekartočiau. Gal galvoja, kad toks ir šiandien tebesu? Šiandien po avarijos nebeturiu nei sveikatos, nei pinigų. Bet ar tai reiškia, kad valstybei esu nebereikalingas žmogus?“ - svarstė kurmaitiškis.
Paskola bedarbių verslui – itin griežtai
Klaipėdos teritorinės darbo biržos Kretingos skyriaus vadovė Virginija Naudžienė paaiškino, kad maksimali parama ligi 32 tūkst. Lt bedarbiams pradėti verslą gali būti skiriama ne iš ES, bet iš valstybės Užimtumo fondo.
"Tačiau yra reikalinga sudaryti rimtą verslo planą, jį pagrįsti ir įrodyti, kad žmogus tikrai pajėgus tą veiklą vykdyti. Tai yra paskola, kurią žmogus privalės grąžinti valstybei, ir bet kam nešvaistoma. Norint ją gauti, yra reikalinga registruoti ir savo individualią įmonę, ką E. Kripas atsisakė daryti“, - teigė ji. Be to, E. Kripas turi išsiaiškinti, ar medikai dėl neįgalumo išvis jam leis vairuoti.
Vadovė neslėpė, jog kurmaitiškį žino jau 15 metų – tiek laiko jis lankosi Darbo biržoje, buvo nesyk nukreiptas dirbti, ilgai nepadirbo nė socialinėje neįgaliųjų įmonėje.
"Aš manau, kad dėl vairuotojo pažymėjimo vyksta žaidimas: E. Kripas galėjo pasirinkti - pagal neįgaliųjų profesinės reabilitacijos programą mokytis ne verslo vadybos, o vairavimo. Dviem vieno asmens profesinės reabilitacijos mokymosi programoms lėšų iš ES fondo nėra skiriama".
P. Černeckis vakar patikino, jog Kretingos rajono savivaldybėje buvo apsvarstytas E. Kripo prašymas.
"E. Kripo paprašysime pateikti dokumentus, įrodančius, jog jis tikrai gali pradėti verslą. Tuomet ir savivaldybė ieškotų būdų paremti jį dėl vairuotojo pažymėjimo“, - sakė jis.
Rašyti komentarą