G. Vagnorius: užsnūdusi valdžia bando pramerkti vieną akį

G. Vagnorius: užsnūdusi valdžia bando pramerkti vieną akį

Krikščionių partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius teigia palankiai sutikęs premjero Andriaus Kubiliaus žinią nebesmukdyti vartojimo, bet smerkia jo užmojus įvesti naujus krizę gilinančius mokesčius.

"Vyriausybės vadovo ketinimus mažinant biudžeto deficitą nebetaupyti vartojimo ir darbo vietų sąskaita, jei jie netaps tik viešųjų ryšių akcija, vertinu, kaip užsnūdusios valdžios bandymą pramerkti vieną akį", - teigia ekspremjeras G. Vagnorius.

Pasak politiko, plačiau atmerkti akis kol kas trukdo aritmetinis buhalterinis mąstymas ir ypač naujas bandymas papildyti biudžeto įplaukas naujais nekilnojamojo turto ir kitais mokesčiais.G. Vagnoriaus nuomone, jie dar pakeltų bendrą mokesčių kartelę ir padidintų ekonominį sąstingį bei šešėlinį verslą.

Krikščionių partijos lyderis remia nuostatą stabdyti valstybės praskolinimą, kuris tik trumpam atitolina šalies finansines bėdas, bet gimdo naujas ilgalaikių bedarbių armijas, tačiau ragina tai siekti gaivinant legalų verslą ir sugrąžinant valstybei mokesčių mokėtojus, taip pat skatinant verslo kreditavimą ir gyventojų pajamų augimą.

Pasak G. Vagnoriaus, mokesčių padidinimu dar juos mokantiems asmenims neįmanoma atstatyti biudžeto įplaukų, kurios nepagrįstai nusmukdytos trečdaliu. Dabartinėmis ekonominės krizės ir šešėlinio verslo išsikerojimo sąlygomis papildomi turto ar kiti mokesčiai, jo nuomone, tik paskatintų gyventojus slėpti visus mokesčius, o dar didesnis mokesčių diferencijavimas ir neteisingumas menkintų darbo motyvaciją. Ekspremjero manymu, tokios valstybės biudžeto papildomos įplaukos kažin ar padengtų vien naujų mokesčių administravimo kaštus.

"Be to, bet kokios diskusijos apie naujus mokesčius skatina aktyviausius visuomenės narius kuo greičiau palikti Lietuvą, nes darbštūs žmonės paprasčiausiai pradeda bijoti gyventi Lietuvoje", - teigia Krikščionių partijos lyderis.

Pasak politiko, piliečiai, ypač jaunimas bėga iš savo Tėvynės, nes politinė valdžia demonstruoja jiems abejingumą, nusisuka nuo skaudžiausių žmonių problemų. "Susidaro įspūdis, jog darbščių piliečių emigracija gali virsti masine evakuacija", - prognozuoja politikas.

Ekspremjeras G. Vagnorius ragina politikus elgtis valstybiškai ir nebeprovokuoti pilietinės krizės, dėl kurios iš Lietuvos greit ims bėgti pačių valdančiųjų vaikai ir anūkai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder