Investuotojai pareiškė Vyriausybei kritiką dėl nesumažėjusių valdininkų skaičiaus

Investuotojai pareiškė Vyriausybei kritiką dėl nesumažėjusių valdininkų skaičiaus

Lietuvos investuotojai, vertindami prieš metus pasirašytą Nacionalinį susitarimą, sako, jog jis padėjo užkrinti fiskalinę konsolidaciją ir suvaldyti augantį biudžeto deficitą. Tiesa, darbo santykių srityje kardinalių pokyčių neįvyko.

"Susitarimo tikslas buvo fiskalinis šalies finansų konsolidavimas. Manau, šis tikslas buvo pasiektas. Lietuva giriama tarptautinių organizacijų, kad susitvarkė savo finansus. Galbūt galėjo būti geriau, bet ta dalis įvykdyta", - trečiadienį po Vyriausybėje vykusio Nacionalinio susitarimo rezultatų aptarimo sakė Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

Kalbėdama apie verslo sąlygas ir reformas, R. Skyrienė pažymėjo, kad tai įgyvendinta nevisiškai, įvyko "kosmetiniai pataisymai". Be to, Vyriausybei nepavyko sumažinti valstybės tarnautojų skaičių.

"Susitarime buvo pažadai sumažinti 10 proc., o pamačiau, kad bendras procentas yra 1,54. Tai galbūt yra dar kur ką veikti", - kalbėjo Investuotojų forumo atstovė.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys Nacionalinio susitarimo pliusu įvardijo tai, kad jis leido sumažinti fiskalinį deficitą.

"Mokestinė našta verslui liko stabili. Maža to, net kai kurie sprendimai, pavyzdžiui, PVM avansinio mokesčio mokėjimo kartelės padidinimas, leido sukaupti įmonėms apyvartines lėšas, ir tam tikra dalimi tai ir buvo pagrindas, ypač eksportuojančiai pramonei, atsigauti", - kalbėjo G. Rainys.

Jis teigė įžvelgiąs problemų vadinamuosiuose investiciniuose blokuose bankams išduodant kreditus pastatų renovacijai, privataus ir viešojo sektoriaus partnerystės projektuose, kogeneracijos skatinimo modelio, ypač viešo intereso antkainio.

Sidebar placeholder