Iš estų nusipirkome pergalę "Eurovizijoje"

Iš estų nusipirkome pergalę "Eurovizijoje"

Vakar Vilniuje prie Estijos ambasados Lietuvos vartotojų asociacija surengė piketą, kurio finale Estijai per ambasadą buvo įteiktas simbolinis lagaminas, kupinas „eurų“. Tokią viešą akciją lėmė paaiškėję faktai, kad valstybės valdomos įmonės, atpiginusios rusiškas gamtines dujas vartotojų permokėtais pinigais, dujas Estijai pardavė pigiau, nei pačios už jas mokėjo.

Lietuvos vartotojų asociacijos prezidentas Paulius Mereckas piktinosi dėl tokios situacijos ir tvirtino, kad tiek premjeras, tiek energetikos sritį kuruojantys pareigūnai bei įmonių vadovai už tai turėtų prisiimti atsakomybę. „Jie privalo atsakyti už tai, kad vykdant šį ekonomiškai neįmanomą triuką buvo panaudoti Lietuvos vartotojų pinigai - žmonėms iki šiol negrąžinta „Gazprom“ permoka. Reikalaujame, kad vartotojams būtų priteista kompensacija iš pareigūnų, tiesiogiai atsakingų už lėšų švaistymą“, - teigė P.Mereckas. Pasak jo, šių metų pradžioje vartotojai iškėlė ieškinį pripažinti šilumos vartotojų teisę į jiems priklausančią 30 mln. eurų kompensaciją, tačiau Vilniaus apylinkės teismas bylą nagrinėti vengė. „Svarstome, kur čia dar į teismą kreiptis... - kalbėjo P.Mereckas. - Mes jau seniai šį klausimą keliame, Seimo Energetikos komisija irgi mums pritarė, kad tai, kas čia vyksta, nėra gerai. Tačiau kažkodėl mes čia toliau piketuojame, o situacija tokia, kad kaip viskas vyko valstybėje, taip ir vyksta. Jokių žingsnių į teigiamą pusę nematome.“

Europos Komisijos duomenimis, 2015-aisiais vamzdžiu tiektos rusiškos dujos Lietuvos pasienyje kainavo brangiau nei Estijoje, vis dėlto pati Estija praėjusiais metais iš mūsų šalies dujas pirko pigiau, nei pati tuo metu mokėjo už dujas „Gazprom“.

Pernai Lietuvos įmonė „Litgas“ dujas tiekė kelioms Estijos įmonėms - „VKG Energia“, „Eesti Energia“, „Reola Gaas“. 2015 metais „Litgas“ Estijai pardavė apie 30 mln. kub.m „Gazprom“ dujų, kurias įsigijo iš „Lietuvos energijos“ įmonės „Lietuvos dujų tiekimas“.

„Tiesa, patys estai nė nenutuokia, kad mūsų permoka atiteko jiems. Viliamės, kad estai už tai atsidėkos ir „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai skirs 12 balų, - bandė juokauti Lietuvos vartotojų asociacijos prezidentas. - Mes tiesiog estus žaismingai norime informuoti, kad jiems parduodamos dujos yra su lietuviams pritaikyta nuolaida, tačiau lietuviai patys perka brangiau, nei parduoda.“

„Gazprom“ 2015 metais gamtinių dujų, kurias gyventojai Lietuvoje vartojo nuo 2013 metų sausio 1 dienos iki 2014 metų balandžio 30 dienos, kainai pritaikė 20,95 proc. nuolaidą. Vartotojams priklausančios permokos buvo pervestos „Lietuvos dujoms“, tačiau gyventojams 30 mln. eurų permoka iki šiol negrąžinta.

P.Merecko įsitikinimu, dėl tokių skandalingų faktų valstybėje tik dar labiau išaugs emigracija, nes lietuviai apskritai nusivylę valstybės valdymu, o tie, kurie liko, praranda paskutinę viltį.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder