"Klaipėdos nafta" daugiau pajamų gavo net ir sumažinusi krovos apimtis

"Klaipėdos nafta" daugiau pajamų gavo net ir sumažinusi krovos apimtis

Nors per pirmus tris šių metų mėnesius "Klaipėdos nafta" perkrovė 5 proc. mažiau naftos produktų nei atitinkamu laikotarpiu 2010 m., tačiau bendrovės pajamos išaugo 8 proc. ir siekė 33,94 mln. litų.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį AB "Klaipėdos nafta" į tanklaivius perkrovė 1,85 mln. tonų, o į terminalo talpyklas pakrovė 1,87 mln. tonų naftos produktų - atitinkamai 4 ir 1 proc. mažiau nei per pirmąjį 2010-ųjų ketvirtį.

Bendrovės teigimu, metų pradžioje galimybes perkrauti daugiau krovinių ribojo šaltis ir neįprastai gausus sniegas - jie trikdė produktų transportavimą sausuma, o kovo mėnesį krovos augimą stabdė pradėtas planinis plataus masto "Orlen Lietuva" remontas.

Kovo mėnesį įmonė į tanklaivius pakrovė 530 tūkst. tonų naftos produktų, o į terminalo talpyklas buvo perkrauta 561 tūkst. tonų. O tai yra atitinkamai 23 ir 16 proc. mažiau nei pernai. Šie krovos apimčių sumažėjimai atsiliepė ir gaunamoms pajamoms, kurių gauta 7 proc. mažiau - 10,44 mln. litų.

Pasak "Klaipėdos naftos" generalinio direktoriaus Roko Masiulio, kovo mėnesį didžiausias įmonės klientas - "Orlen Lietuva" - sumažino savo apyvartą, o tai turėjo įtakos ir bendram rezultatui.

"Kita vertus, pajamų srautus pavyko išlaikyti pernykščio lygio ir net šiek tiek padidinti, o tai rodo, kad pasirinktas verslo modelis pasiteisina ir leidžia tikėtis gerų finansinių rezultatų", - teigė R. Masiulis.

Bendrovė per praėjusius metus iš viso perkrovė 7,9 mln. tonų naftos produktų ir gavo 126,1 mln. litų pajamų.

Pagrindinė "Klaipėdos naftos" akcininkė yra valstybė, kuriai priklauso 70,63 proc. bendrovės akcijų.

Sidebar placeholder