"Klaipėdos vanduo" plečiasi į rajoną

"Klaipėdos vanduo" plečiasi į rajoną

Bendrovės "Klaipėdos vanduo" akcininkų susirinkime pirmadienį pritarta akcinio kapitalo didinimui. Esminė šio žingsnio priežastis - UAB "Klaipėdos rajono vandenys" taps antrine uostamiesčio įmonės bendrove.

"Klaipėdos vandens" generalinio direktoriaus Leono Makūno teigimu, toks žingsnis vandens kainos uostamiesčio gyventojams nepadidins. Jei vanduo ir brangs, tai tik dėl kitų priežasčių - pirmosios vandenvietės rekonstrukcijos, teisminių ginčų dėl padidintos taršos nuotekų mokesčio ir t.t.

Apie galimybę sujungti bendrovės "Klaipėdos vanduo" ir "Klaipėdos rajono vandenys" (KRV) buvo prabilta dar 2008-ųjų viduryje. Realių veiksmų imtasi tik šiemet - iš pradžių nuspręsta KRV paversti antrine uostamiesčio bendrovės įmone.

Kad įvyktų tokia pertvarka nuspręsta didinti "Klaipėdos vandens" akcinį kapitalą - rajono savivaldybė, valdžiusi 100 proc. KRV akcijų, perleidžia jas Klaipėdos įmonei, o už tai gauna dalį jos akcijų.

KRV akcijos buvo įvertintos 2,67 mln. litų. Už jas Klaipėdos rajono savivaldybė gavo apie 1,5 proc. "Klaipėdos vandens" akcijų ir bendrame pakete jos dalis padidėjo iki beveik 6 proc. Akcininkų sprendimu, nauju įmonės stebėtojų tarybos nariu tapo Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

Pirmadienį savo indėlį į akcinio "Klaipėdos vandens" kapitalo didinimą įnešė ir uostamiesčio savivaldybė. Ji įmonei perdavė apie 9,6 km ilgio senų tinklų, įvertintų 1,25 mln. litų.

[BANERIS]"Klaipėdoje iš viso yra apie 60 kilometrų bešeimininkių tinklų. Dalį jų savivaldybė jau perėmė savo nuosavybėn ir per akcinio kapitalo didinimo procedūra perdavė mums", - aiškino L. Makūnas.

Po visų šių procedūrų ir toliau mažiausia "Klaipėdos vandens" akcininke su dar labiau sumažėjusia savo akcijų dalimi lieka Neringos savivaldybė.

Anot L. Makūno, dabar porą mėnesių truks įvairūs formalumai ir tik po jų KRV taps antrine "Klaipėdos vandens" įmone.

"Vėliau peržiūrėsime rajono įmonės struktūrą, kad galėtume kartu su mūsų pajėgumais optimizuoti funkcijų vykdymą. Galutinis tikslas bus įmonės prijungimas", - sakė pokalbininkas.

Jo teigimu, kaina dėl išsiplėtimo į rajoną uostamiesčio gyventojams nedidės, o įmonei duos naudos - padidės abonentų skaičius.  Be to, įmonė naudodama Europos Sąjungos paramą numato tiesti naujus tinklus Klaipėdos rajone.

"Anksčiau galvojome, kad naujas abonentas turėtų jungtis ir prie vandentiekio, ir prie kanalizacijos tinklų. Dabar tiems, kurie turi savo gręžinius bei pageidauja jungtis tik prie kanalizacijos tinklų, leisime tai daryti", - sakė L. Makūnas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder