"Klasco" prisideda prie "Vikingo" sėkmės.

Dalyvavimas bendrame Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos geležinkelių transporto projekte Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai ("Klasco") atveria papildomų galimybių labiau išnaudoti šiai kompanijai priklausančių konteinerių ir ro ro terminalų pajėgumus.
Kartu tai leidžia krovinių siuntėjams pasiūlyti naują paslaugų kompleksą, apimantį patogų, greitą ir pigesnį nei iki šiol krovinių gabenimą geležinkeliu tarp minėtų šalių bei tranzitinių krovinių aptarnavimą Klaipėdos uoste, sudarant galimybę pratęsti krovinio judėjimo maršrutą jūra į Skandinavijos ir Vakarų Europos šalis.

Antras reisas

"Vakarų eksprese" jau rašėme, jog pagal šį transporto projektą, tarp Ukrainos Iljičiovsko ir Klaipėdos uostų pradeda kursuoti specializuotas šaudyklinis traukinys "Vikingas".
Vasario pradžioje jau įvyko pirmasis šio traukinio reisas, kurio metu ant platformų į Klaipėdą buvo atgabenti 24 autotreileriai su tranzitiniais bei vidaus rinkai skirtais kroviniais.
Šiandien "Vikingas" iš Iljičiovsko išvyks antrą kartą ir Klaipėdoje, planuojama, bus pirmadienio rytą. Kaip ir pirmuoju reisu, į Lietuvos uostamiestį vėl bus atgabenta apie 20 autotreilerių.

Aptarnauja "Klasco" filialas

Į Klaipėdos uostą (bei iš čia) "Vikingu" atgabenamus krovinius aptarnauja "Klasco" filialas BLC (Baltijos logistikos kompanija), kuris yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su analogiškas paslaugas Ukrainoje teikiančiu šios šalies geležinkelių transporto paslaugų centru "Liski".
Pasak BLC direktoriaus Mečislovo Vitkausko, pagrindinis kompanijos uždavinys šiame projekte - pritraukti krovinius į "Klasco" konteinerių bei ro ro terminalus, pro kuriuos geležinkeliu atgabenami autotreileriai ar konteineriai laivais gali būti išgabenami į krovinių paskirties vietas, ir kartu paskatinti krovinių siuntėjus naudotis šiuo transporto koridoriumi.
BLC logistikos paslaugų įkainiai yra įskaičiuoti į krovinio gabenimo "Vikingu" tarifą, tačiau, pripažino M. Vitkauskas, BLC bent jau kol kas neturi tikslo gauti didelį pelną iš šio projekto.
Kita vertus, pirmieji "Vikingo" reisai yra bandomieji ir šis projektas galutinai įsibėgės, kai šaudyklinis traukinys pradės kursuoti pagal nustatytą grafiką.
Tai gali įvykti po to, kai kovo pradžioje projekto dalyviai surengs bendrą pasitarimą ir užbaigs derinti visus dokumentus bei išspręs problemas, išaiškėjusias per pirmuosius traukinio reisus.

Veš ir konteinerius

M. Vitkausko teigimu, kol kas "Vikingu" yra gabenami tik autotreileriai, tačiau siekiama pritraukti ir konteinerių, tarp jų - ir refrižeratorinių, skirtų maisto produktams, siuntėjus.
Kita vertus neatmetama galimybė, jog ateityje bus siūloma ant platformų gabenti ne tik autotreilerius, bet ir priekabas be vilkikų, taip pat kitas transporto priemones.

Taikomi mažesni tarifai

Šis tarptautinis transporto projektas buvo pradėtas ruošti dar 2001 metų birželį. Tuomet jį palaimino Lietuvos ir Ukrainos tarpvalstybinės ekonomikos, prekybos, mokslo ir technikos ryšių komisija. Projektą įgyvendino Ukrainos ir Lietuvos transporto įmonės kartu su Baltarusijos geležinkeliais.
Šaudyklinio traukinio geležinkelio operatorius Lietuvoje yra AB "Lietuvos geležinkeliai".
Šalys susitarė, jog "Vikingui" galios ištisinis tarifas, tai yra konteineriai vilkikai šiuo traukiniu nuo Baltijos iki Juodosios jūros per visas tris šalis - Lietuvą, Baltarusiją, Ukrainą bus vežami vienodu tarifu.
Palyginti su kitais geležinkelių pervežimais, universalieji, cisterniniai ir refrižeratoriniai konteineriai "Vikingu" bus gabenami 30 proc., o autotreileriai ir puspriekabės - 50 proc. mažesniu tarifu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder