"Lietuvos geležinkeliai" į viešumą kelia "Orlen Lietuvos" finansines problemas

"Lietuvos geležinkeliai" į viešumą kelia "Orlen Lietuvos" finansines problemas

Bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" sunerimo dėl Mažeikių naftos perdirbimo bendrovės "Orlen Lietuva" mokumo ir kreipėsi į Energetikos bei Susisiekimo ministerijas, prašydama padėti išspręsti finansinį bendrovių ginčą.

Anot "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojo Alberto Šimėno, kreiptis pagalbos į ministerijas bendrovę paskatino 36 kartus sumažintas "Orlen Lietuvos" įstatinis kapitalas. Jis šiuo metu sudaro beveik 5,8 mln. eurų ir, anot A. Šimėno, yra mažesnis ne tik už "Orlen Lietuvos" skolas geležinkeliams, bet ir teismus jau pasiekusius ieškinius už nepriemokas.

"Orlen Lietuvos" kreditiniai įsipareigojimai mūsų atžvilgiu gerokai viršija jų įstatinį kapitalą, sudarantį 5,8 mln. eurų. Ir kaip rašoma jų pranešime, įstatinis kapitalas yra sumažintas siekiant panaikinti bendrovės balanse įrašytus nuostolius. Reiškia, bendrovė generavo nuostolius ir, siekdama išgryninti balansą, sumažino įstatinį kapitalą. Neturime informacijos, kad tie nuostoliai negeneruojami ir toliau, esame susirūpinę, kaip keisis vieno pagrindinių mūsų klientų, jau dabar turinčio nepriemokų, finansinė būklė", - pirmadienį bendrovėje "Lietuvos geležinkeliai" surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Šimėnas.

"Lietuvos geležinkeliai" teigia, kad "Orlen Lietuvos" nepriemokos prasidėjo 2014 m., o šiuo metu naftos bendrovė už suteiktas paslaugas yra įsiskolinusi 14,5 mln. eurų ir 0,3 mln. eurų delspinigių. Be to, daugiau kaip 14 mln. eurų suma susidarė dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo. Geležinkeliai, atlikdami užskaitas už degalus, perkamus iš "Orlen Lietuvos", yra susigrąžinę 5 mln. eurų.

A. Šimėnas skaičiuoja, kad teismus jau pasiekė "Lietuvos geležinkelių" ieškiniai, verti 8,5 mln. eurų, taigi, sudėjus atliktas užskaitas ir teismui perduotą pretenziją, "Orlen Lietuva" vis dar skolinga beveik 6 mln. eurų

AB "Lietuvos geležinkeliai" tikina naftos perdirbimo įmonei teikę pasiūlymus, tačiau jie "Orlen Lietuvai" buvo nepriimtini. Valstybės valdoma transporto įmonė skelbia norinti pasiekti taikų susitarimą ir užtikrinti sutarčių vykdymą.

"Mes esame pasirengę geroms iniciatyvoms, jeigu bus pasiūlytas racionalus sprendinys, mes jį, be abejo, svarstysime. Turiu omenyje sutarties pakeitimą, koks jis bebūtų, kad tik eliminuotume šį ginčą", - sakė "Lietuvos geležinkelių" Teisės ir personalo departamento direktorius Vilius Nikitinas.

"Lietuvos geležinkelių" teisininkas teigia, kad į ministerijas kreiptasi stokojant informacijos apie "Orlen Lietuvos" valdomo turto finansinę būklę ir dėl to kilusių nuogąstavimų, kad "kažkas dedasi įmonės viduje".

"Mums natūraliai kyla klausimų. Įstatymai įvairiai reguliuoja skolinių įsipareigojimų atsiradimą ir jų pasekmes, šiuo atveju mes tikimės operatyvaus informacijos suteikimo iš "Orlen Lietuva", kad galėtume daryti savo prielaidas. Mes jau seniai jaučiamės neramiai dėl augančios skolos, bet gavę objektyvios informacijos galėtume dėlioti savo strategiją toliau", - aiškino V. Nikitinas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder