"Orlen Lietuva": įstatinio kapitalo sumažinimas niekaip nepaveiks mokumo

"Orlen Lietuva": įstatinio kapitalo sumažinimas niekaip nepaveiks mokumo

Bendrovės "Orlen Lietuva" įstatinio kapitalo sumažinimas nesietinas su išmokomis akcininkui, o buvo skirtas padengti nuostoliams, todėl niekaip nepaveiks mokumo.

Taip "Orlen Lietuva" sureagavo į pirmadienį "Lietuvos geležinkelių" viešai išreikštą susirūpinimą Mažeikių naftos perdirbimo bendrovės finansine būkle.

"Orlen Lietuvos" pranešime spaudai primenama, kad 2014 m. pabaigoje vykdydama Lietuvos įstatymų reikalavimus "PKN Orlen" padidino "Orlen Lietuvos" įstatinį kapitalą 300 mln. JAV dolerių, tai, anot jų, stabilizavo bendrovę.

"Orlen Lietuva" yra "PKN Orlen" grupės dalis, kurios vertė Varšuvos vertybinių popierių biržoje šiuo metu yra apie 6 mlrd. eurų. Akcinė bendrovė "Orlen Lietuva" yra didžiausia mokesčių mokėtoja Lietuvoje: jos turto, įskaitant nekilnojamąjį turtą, sutartis, grynuosius pinigus ir kitas vertybes, vertė siekia šimtus milijonų eurų. "Orlen Lietuva" yra patikima partnerė, su kuria nori dirbti tūkstančiai Lietuvos įmonių. Jų metinė apyvarta su "Orlen Lietuva" viršija 500 mln. eurų", - rašoma pranešime spaudai.

Pasak "Orlen Lietuvos", vietoj sprendimų ir galimybių derėtis paieškų "Lietuvos geležinkeliai" siekia žiniasklaidos dėmesio ir viešumo.

AB "Lietuvos geležinkeliai" tikina naftos perdirbimo įmonei teikę pasiūlymus, tačiau jie "Orlen Lietuvai" esą buvo nepriimtini. Valstybės valdoma transporto įmonė skelbia norinti pasiekti taikų susitarimą, užtikrinti sutarčių vykdymą ir atgauti beveik 6 mln. eurų "Orlen Lietuvos" nepriemoką už paslaugas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder