"ORLEN Lietuva" trečiadienį pradeda naują derybų etapą su "Lietuvos geležinkeliais"

"ORLEN Lietuva" trečiadienį pradeda naują derybų etapą su "Lietuvos geležinkeliais"

Trečiadienį AB "ORLEN Lietuva" pradeda naują derybų etapą su AB "Lietuvos geležinkeliai". "ORLEN Lietuva" teigimu, tai - dar vienas Mažeikių įmonės inicijuotas mėginimas pasiekti susitarimą dėl sudėtingo ir jau ilgą laiko trunkančio ginčo. "ORLEN Lietuva" siekia išspręsti tarifų klausimą, kitus įsisenėjusius ginčus bei abipusius teisminius ieškinius.

"ORLEN Lietuva" grįžta prie derybų ir tikisi pasiekti susitarimą su "Lietuvos geležinkeliais". Praėjusią savaitę įvykusiame susitikime, kuriame dalyvavo PKN ORLEN prezidentas Voicechas Jasinskis (Wojciech Jasinski), Lenkijos vyriausybės atstovai ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, šalys sutarė dar kartą pabandyti išspręsti ginčą draugišku būdu.

Bendrovė pabrėžia, kad, "Lietuvos geležinkeliams" išardžius geležinkelio ruožą į Rengę, "ORLEN Lietuva" priversta savo produktus transportuoti ilgesniu maršrutu. Nuo to laiko įmonėms nepavyksta išspręsti konflikto dėl pervežimo geležinkeliais tarifų. Konflikto pagrindas - Europos teisės aktų, reglamentuojančių geležinkelio infrastruktūros naudojimą, vykdymas. "ORLEN Lietuva" teigimu, bendrovei taikomi didesni tarifai nei kitiems klientams, nors "ORLEN Lietuva" perveža didžiausius naftos produktų kiekius.

Naujajam derybų etapui skirtas mėnuo. Kaip sutarta per susitikimą su Ministru Pirmininku A. Butkevičiumi, derybų metu šalys tikisi susitarti dėl pervežimo geležinkeliais tarifų bei papildomų paslaugų kainų, kurios turi atitikti rinkos sąlygas. Taip pat išspręsti piniginius reikalavimus viena kitai.

"ORLEN Lietuva" patikina, kad pagal įprastinę taktiką nekomentuos derybų tol, kol jos vyks, ir susilaikys nuo bet kokių hipotetinių pasisakymų apie jas. Tačiau bendrovės atstovai nedelsdami informuos apie susitarimą, kai tik jis bus pasiektas.

Derybos tarp šalių jau vyko prieš kelis mėnesius, tačiau tada šalims nepavyko susitarti. Viena pagrindinių to priežasčių buvo tai, kad "Lietuvos geležinkeliai" atsisakė suteikti bendrovei "ORLEN Lietuva" informaciją apie vadinamųjų papildomų paslaugų, susijusių su "ORLEN Lietuva" produktų pervežimu, kainą. Todėl bendrovė negalėjo įvertinti visų "Lietuvos geležinkelių" pasiūlymo aspektų. "ORLEN Lietuva" atstovai viliasi, kad per atnaujintas derybas taip nenutiks.

Rengės geležinkelio ruožas buvo trumpiausias (19 km) kelias į Latviją. Šio ruožo naudojimas leido "ORLEN Lietuva" bendrovei eksportuoti savo produktus ir suteikė galimybę bendradarbiauti su Latvijos vežėjais. Nuo to laiko, kai "Lietuvos geležinkeliai" išardė šį ruožą, produktus tenka vežti ilgesniu, apie 150 kilometrų ilgio maršrutu.

"ORLEN Lietuva" yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių "Mažeikių naftos" perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder