Prekių už litus nepardavė

Prekių už litus nepardavė

Laikinai šalyje cirkuliuojančios dvi valiutos ne tik šiek tiek lėtina aptarnavimo greitį parduotuvėse, tačiau kai kuriais atvejais gali užkirsti kelią pirkėjams įsigyti reikiamų prekių.

Sodų bendrijoje "Dituva" gyvenanti Ona "Vakarų ekspresui" pasakojo, kad šeštadienį užsukusi į soduose veikiančią parduotuvę "Rimi" liko be norėtų įsigyti prekių.

"Išsirinkau du pakelius kruopų, pakelį cigarečių. Turėjau 200 litų, bet kasininkė man pasakė, kad nepriims, nes neturi grąžos. Aš jai sakiau, kad iki 15 dienos litai priimami, sakiau, kad gali man ir litais grąžą atiduoti, jei eurais neturi. Ji man aiškino, kad yra kažkoks administracijos įsakymas, kad galima grąžą atiduoti, tik jei ši sudaro 10 procentų nuo pirkinio sumos", - prisiminė pirkėja.

Galiausiai, pasak moters, ji paliko išsirinktas prekes ir pasiėmusi savo pinigus išėjo. Pirmadienį jai susisiekus su parduotuvės administracija buvo pažadėta, kad bus peržiūrėtas parduotuvėje užfiksuotas vaizdo įrašas norint įsitikinti, ar kasininkė išties pasielgė netinkamai.

UAB "Rimi Lietuva" viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė patvirtino, kad pardavėja išties nepriėmė 200 litų banknoto ir atsiprašė pirkėjos dėl šio nesusipratimo.

"Labai atsiprašome pirkėjos už nemalonią patirtį mūsų prekybos centre, kasininkė tikrai pasielgė netinkamai. Ji tuo metu kasoje turėjo tikrai stambias kupiūras, todėl neturėjo grąžos. Tačiau tai nebuvo priežastis neparduoti prekių. Kasininkė turėjo paprašyti savo kolegių, kitų kasininkių, pasmulkinti jos kasoje esančius pinigus ir atiduoti grąžą eurais. Šiai kasininkei tai buvo pirma diena darbo su euru, tad iš jaudulio ji nesureagavo taip, kaip turėjo", - aiškino G. Bielskytė.

Pasak jos, pirmosiomis sausio dienomis buvo sunku prognozuoti atnešamų litų srautus, mat nemažai žmonių į parduotuves sunešė stambias kupiūras, o pirko už neproporcingai mažą sumą.

"Kai kurios parduotuvės, matydamos, kad iki kito eurų valiutos atvežimo grąžos gali pritrūkti, stambias litų kupiūras pasmulkindavo ir atiduodavo grąžą eurais iš smulkesnės kupiūros. Tačiau tai buvo išimtiniais atvejais. Šeštadienį po pietų visas parduotuves pasiekė antra eurų partija, ir visos parduotuvės iš stambių kupiūrų, net ir esant neproporcingai mažai pirkinio sumai, pilnai atiduodavo grąžą eurais", - teigė ji.

Be to, G. Bielskytė tikino, kad kasininkai puikiai žino atsiskaitymo dviem valiutomis tvarką, tačiau kartu prašė klientų supratingumo stambias kupiūras išsikeičiant bankuose, kredito unijose ar pašto skyriuose, esą prekybos centras - ne valiutos keitykla.

Tačiau Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) vadovas Feliksas Petrauskas vakar žiniasklaidos priemonėms pabrėžė, kad prekybos centrai net ir už smulkius pirkinius atsiskaitantiems stambiomis litų kupiūromis grąžą privalo duoti eurais. Jis priminė, kad išimtis, leidžianti duoti grąžą litais, galioja tik smulkiajam verslui, o jei paaiškės, kad prekybos centrai naudojosi išimtimi, jiems grės baudos.

Per pirmąsias dvi sausio dienas VTAT sulaukė skundų dėl tokių atvejų. Vartotojai dažniausiai skundėsi, kad perkant prekes didiesiems prekybos tinklams priklausančiose parduotuvėse pasitaikė atvejų, kai sumokant litais kasose grąža atiduodama ne eurais, bet litais. Prekybininkų atstovai teigia neturėję kitos išeities - esą parduotuves užplūdo žmonės, kurie už nebrangias prekes atsiskaitė stambiomis kupiūromis, todėl parduotuvėse galėjo pritrūkti eurų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder