Premjeras: sprendimas riboti prekybininkų laiką per šventes - skubotas

Premjeras: sprendimas riboti prekybininkų laiką per šventes - skubotas

Parlamentarų siūlymas riboti didžiųjų prekybos centrų darbo laiką šventinėmis dienomis yra skubotas, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Šiuo metu reikėtų vis dėlto atsižvelgti į visuomenės norus ir pageidavimus. Aš suprantu, kada mes turėdavom nemažai smulkių parduotuvių centruose, bet jos užsidarė, kada miesto centruose atsidarė didieji prekybos centrai. Turime labai logiškai pasverti ir elgtis labai atsakingai. Kas bus jeigu tos parduotuvės nedirbs ir ką darys visuomenė, kai norės apsipirkti ir neturės galimybių nueiti į mažą parduotuvę ir įsigyti prekes“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė premjeras.

Jo teigimu, tokie siūlymai galėtų būti įgyvendinti tik po kelerių metų, kai verslininkai ir visuomenė galėtų tam pasiruošti.

„Aš manau, kad tokie sprendimai turi būti priimami išdiskutavus su visuomene, pasakius, kad po 2-3 metų tokia situacija Lietuvoje gali būti įgyvendinta. Per tą laiką smulkusis ir vidutinis verslas, žinodamas tokius ateities planus, galėtų pradėti galvoti apie investicijas ir tokių parduotuvių atidarymą. Šiandien, kada mūsų miestuose dominuoja stambieji prekybos centra, aš manau toks pasiūlymas buvo paskubėtas“, - teigė A.Butkevičius.

Seimas antradienį preliminariai pritarė socialdemokrato Kaimo reikalų komiteto nario Broniaus Paužos pataisai, pagal kurią didieji prekybos centrai per didžiąsias šventes ateityje gali būti uždaryti. Galutinis sprendimas bus priimtas vėliau. Dalis prekybininkų piktinasi tokiais parlamentarų siūlymais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Sidebar placeholder