Premjeras: stengsimės daryti viską, kad "Orlen Lietuva" finansinė situacija pagerėtų

Premjeras: stengsimės daryti viską, kad "Orlen Lietuva" finansinė situacija pagerėtų

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog ieškos būdų, kaip padėti ant finansinės bedugnės krašto esančiai Mažeikių naftos perdirbimo bendrovei "Orlen Lietuva".

Anot Vyriausybės vadovo, kompanija, kuri ne pirmus metus sumoka daugiausiai mokesčių į šalies biudžetą, yra labai svarbi visai Lietuvai.

"Finansinė situacija bendrovėje "Orlen Lietuva" yra įtempta. Mes puikiai suprantame, kad ši bendrovė yra labai svarbi Lietuvai eksporto požiūriu, o svarbiausia - ten dirba didelis skaičius Mažeikių regiono gyventojų. Ji sumoka didžiulius mokesčius mūsų šaliai", - LRT radijui antradienį sakė Premjeras.

Pasak A. Butkevičiaus, bendrovės nuostolius lemia tai, jog naftos rinkos situacija visame žemyne yra labai įtempta. Vis dėlto, anot A. Butkevičiaus, yra numatytas veiksmų planas, kaip suteikti "Orlen Lietuva" antrąjį kvėpavimą.

"Konkurencija degalų rinkoje Europoje didėja. Kai kurios naftos perdirbimo įmonės Didžiojoje Britanijoje užsidaro. Mūsų Vyriausybės tikslas - kad ši bendrovė toliau galėtų veikti ir funkcionuoti. Esame numatę prisidėti prie tolesnio išlikimo ir padėti spręsti kai kurias finansines problemas", - kalbėjo Premjeras.

Anot A. Butkevičiaus, pirmadienį apsilankęs bendrovėje, su jos vadovais jis aptarė geležinkelių tarifo mažinimą.

"Jie net neturi informacijos, kokie geležinkelio tarifai yra taikomi analogiškiems naftos produktams, vežamiems iš kitų šalių, į, pavyzdžiui, Klaipėdos jūrų uostą", - sakė Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius atskleidė, jog šią savaitę jis tarsis su susisiekimo ministru ir "Lietuvos geležinkelių" vadovais.

"Tikimės, jog rasime galimybę padėti įgyvendinti produktotiekio nuo Mažeikių iki "Klaipėdos naftos" projektą. Jie aiškiai pasakė, kad šį projektą galės įgyvendinti tik su Vyriausybės parama. Tuomet sumažėtų transportavimo kaštai, ir tai leistų sutaupyti apie 70-80 mln. litų per metus", - sakė Premjeras.

Anot Vyriausybės vadovo, parama greičiausiai bus teikiama iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų.

"Taip pat kalbėjome apie, noriu pabrėžti, galimą paramą pagal inovatyvumo programą, įsigyjant įrengimus laboratorijoms ir kitoms naujoms technologijoms", - teigė A. Butkevičius.

Premjeras sakė netikintis, kad "Orlen Lietuva" apskritai nutrauks veiklą Lietuvoje.

"Nenorėčiau gąsdinti visuomenės. Vakar optimistiškai sutarėme, kad stengsimės, jog bendrovė nebūtų uždaryta, ir ieškosime įvairiausių sprendimų, kad finansinė situacija bendrovėje pagerėtų", - sakė Premjeras.

Praėjusiais metais "Orlen Lietuva" patyrė rekordiškai didelį 94 mln. JAV dolerių grynųjų pinigų nuostolį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder