Prezidentūra: kitų metų valstybės biudžetas - studentiškas

Prezidentūra: kitų metų valstybės biudžetas - studentiškas

Prezidentūra Seimo 2016-ųjų metų patvirtintą valstybės biudžetą vadina "studentišku".

Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė kol kas negalėjo pasakyti, ar šalies vadovė pasirašys 2016-ųjų metų valstybės biudžetą, nes šis dokumentas dar nepasiekė Prezidentūros.

"Biudžetas priimtas, bet mes, Prezidentūra, dar nesame jo gavę, dar vyksta tam tikri, matyt, procedūriniai redagavimai ir pačiame Seime. Na, bet kaip ir pati Prezidentė yra minėjusi, kad iš tikrųjų tai yra ant rizikos ribos balansuojantis biudžetas ir, jeigu taip galima pavadinti, šitas biudžetas atrodo truputį studentiškas. (...) Vienas dalykas - deficitas, studentų gyvenimas, norai ir galimybės truputį prasilenkia, (...) o antra priežastis - Vyriausybės optimizmas. Studentai irgi mėgsta žiūrėti į ateitį optimistiškai, kartais net ir pervertinti tam tikras realias galimybes ir mėgsta rizikuoti. Tai iš tikrųjų tos rizikos ir patvirtinus šitą biudžetą, kada iš tikrųjų tie rodikliai tikrai yra ant įtampos ribos, ir Europos Komisija turėjo pastabų", - interviu "Žinių radijui" antradienį sakė M. Lingė.

Kita vertus, pasak Prezidentės patarėjo, biudžete išlaikyti ir atspindėti prioritetai, pavyzdžiui, gynybai, išoriniam saugumui skirtas finansavimas. M. Lingė Vyriausybę ragino į ateitį žvelgti su atsakomybe, atsakingai vykdyti pajamų surinkimą, neatsipalaiduoti, o ateityje tvirtinti ne deficitinius biudžetus, suformuoti rezervą.

"Prezidentė, prieš priimant biudžetą, ragino elgtis atsakingai, bet Seime neatsirado kažkokių prikaišiotų (išlaidų, - ELTA) ar ten pageidavimų koncertas paskutiniu momentu nesugrojo toks, kad griūtų Vyriausybės planai, kokie buvo padaryti. Tai matysime, pagyvensime, palauksime, ir pati Prezidentė jau tars žodį", - apie 2016-ųjų metų svarbiausią šalies finansų dokumentą kalbėjo M. Lingė.

ELTA primena, kad praėjusį ketvirtadienį Seimo nariai patvirtino 2016 metų valstybės biudžetą, kuriame išlaidos yra apie 640 mln. eurų didesnės nei pajamos.

Už deficitinį biudžeto projektą buvo 76 parlamentarai, prieš - 34, susilaikė - 14. Kartu su Europos Sąjungos (ES) lėšomis kitąmet suplanuota gauti 8,046 mlrd. eurų pajamų bei patirti 8,686 mlrd. eurų išlaidų. ES ir kitos tarptautinės paramos dalis bendroje įplaukų eilutėje sudarys apie 2,1 mlrd. eurų.

Sidebar placeholder