Rusai pradeda tikrinti Lietuvos šaldytuvų sandėlius

Rusai pradeda tikrinti Lietuvos šaldytuvų sandėlius

Rusijos veterinarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) inspektoriai pirmadienį pradeda tikrinti Lietuvos įmonių šaldytų produktų sandėlius. Lietuva yra pirmoji tarp Baltijos valstybių ir Lenkijos, kurią numatoma audituoti.

„Rosselchoznadzor“ vadovo padėjėjas Aleksejus Aleksejenka BNS teigė tikįs, jog po savaitę Lietuvoje vyksiančio audito abiem šalims pavyks sukurti bendrą kontrolės sistemą, kuri eliminuotų galimus sukčiavimo atvejus transportuojant maisto produktus.

Audito metu Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano atstovai numato patikrinti visus 20 sandėlių Lietuvoje.

Praėjusią savaitę gyvulinės kilmės produkcijos eksportas į Rusiją uždraustas per „Klaipėdos Smeltę“, „VPA Logistics“ ir „Girteką“. „Klaipėdos Smeltę“ Lietuvos veterinarijos tarnyba jau auditavo kiek anksčiau šį mėnesį.

„Rosselchoznadzor“ tvirtina įtarianti, jog maisto produktus į Rusiją galinčiuose tiekti Lietuvos terminaluose laikoma lietuviška ir lenkiška kiauliena, kurios tiekimas į Rusiją uždraustas dėl Lietuvoje ir Lenkijoje nustatyto afrikinio kiaulių maro.

Muitų sąjungos veterinarijos tarnybų specialistai Lietuvoje dirbs iki balandžio 4 dienos.

Lietuvoje iš viso yra 20 šaldytuvų sandėlių, iš jų 7 yra Klaipėdos uoste, o 2 - Klaipėdos rajone.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder