SGD terminalas veikia nepriekaištingai

SGD terminalas veikia nepriekaištingai

Į suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivą-saugyklą "Independence" perpumpavę pirmąjį SGD krovinį specialistai konstatavo, kad "Independence" sistemos veikia nepriekaištingai.

Kaip skelbia bendrovė "Klaipėdos nafta", iš viso į SGD laivą-saugyklą buvo perpumpuota apie 100 tūkst. kub. m suskystintų gamtinių dujų, prilygstančių apytikriai 60 mln. kub. m gamtinių dujų. Jas spalio 28 d. į Klaipėdos uostą atgabeno dujovežis "Golar Seal".

"Pirmoji SGD perkrova iš dujovežio į SGD laivą-saugyklą įvyko sklandžiai, saugiai ir be sisteminių trikdžių. Taip pat bus atliktos įvairios papildomos procedūros: SGD kiekio patikrinimas bei pasiruošimas dujovežio "Golar Seal" išplaukimui iš Klaipėdos uosto", - komentuoja "Klaipėdos naftos" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Iš nupirktų 60 mln. kub. m, apie 50 mln. kub. m. bandymų metu bus patiekti į dujų perdavimo sistemą, o likęs kiekis bus sunaudotas terminalo techninėms reikmėms.

"Golar Seal" pagal galiojančią rinkliavų struktūrą ir metodiką, susietą su laivo gabaritais, Klaipėdos uostui atnešė apie 0,5 mln. litų pajamų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder