Suskubo deklaruoti nuomos pajamas

Suskubo deklaruoti nuomos pajamas

2014 m. rugsėjo 29 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Klaipėdos AVMI) ragina žemės savininkus, kurie gavo žemės nuomos pajamų, bet jų nedeklaravo ir delsia sumokėti mokesčius, suskubti tai padaryti nelaukiant VMI priminimo. Klaipėdos apskrities dirbamos žemės savininkai po pokalbių mokesčių inspekcijoje jau deklaravo apie 110 tūkst. litų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM).

„Mokesčių inspekcija, bendradarbiaudama su ūkininkais, kurie nuomojasi žemę iš jos savininkų, ir atlikusi išsamią VMI turimų duomenų analizę, įvertino, ar žemės savininkai, gavę pajamų už žemės nuomą, yra sumokėję pajamų mokestį. Į VMI akiratį pateko daugiau kaip 20 ha žemės ūkio paskirties žemės turintys gyventojai, kurie nedeklaravo žemės nuomos pajamų arba deklaravo labai mažas pajamas“, - sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė.

Klaipėdos AVMI primena, kad gautas žemės nuomos pajamas gyventojai privalėjo apskaičiuoti pasibaigus metams ir deklaruoti pateikdami metinę gyventojo pajamų deklaraciją GPM308 bei sumokėti pajamų mokestį, taikant 15 proc. tarifą. Siekiant išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių delsiama deklaruoti gautas pajamas, buvo susisiekta su beveik 1249 Klaipėdos apskrities gyventojais (iš jų – apie 280 klaipėdiečių), žemės savininkais. Po paraginimo apskrities gyventojai į biudžetą jau sumokėjo apie 110 tūkst. litų mokesčių.

„Pokalbių su mokesčių specialistais metu dalis dirbamos žemės savininkų bandė įtikinti žemę ūkininkams perleidę neatlygintinai, nors patys sumokėjo žemės mokestį, t. y., turėjo išlaidų, o pajamas - išmokas iš ES lėšų - gavo žeme besinaudojantys ūkininkai. Tokia verslo logikos neatitinkanti situacija kelia įtarimų dėl galimo mokesčių slėpimo,“ - sako E. Cibienė, pažymėdama, kad VMI principingai vertina gyventojus, vengiančius sąžiningai atlikti mokestines prievoles.

Klaipėdos AVMI primena, kad gyventojams pamiršus atlikti savo mokestines prievoles, už pradelstą mokėti laiką yra skaičiuojami delspinigiai, o už deklaracijų apie gautas pajamas neteikimą arba pavėluotą teikimą gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 200 iki 500 litų.

Visą informaciją, kaip teisingai apskaičiuoti ir deklaruoti iš žemės nuomos gautas pajamas, teikia Mokesčių informacijos centro specialistai telefonu 1882, taip pat informaciją savarankiškai galima rasti apsilankius VMI svetainėje arba išsiaiškinti pasinaudojus konsultacinės medžiagos kataloge sukaupta informacija. Trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder