Uostamiestyje mažėja bedarbių
Uostamiestyje mažėja bedarbių

Iš šiuo metu Klaipėdoje registruotų visų bedarbių net penktadalis - ilgalaikiai. O štai nedarbo lygis visame Klaipėdos regione ir toliau ženkliai mažėja.

Spalio 1 dienos duomenimis, nedarbo lygis Klaipėdoje siekė 6,7 proc. bei buvo gerokai mažesnis nei Lietuvos nedarbo vidurkis (8,4 proc.). Iš viso mėnesio pradžioje darbo neturėjo beveik 6,5 tūkst. uostamiesčio gyventojų.

Nedarbo lygis sparčiai mažėja ir visame Klaipėdos regione. Šių metų spalį jis siekė 7,4 proc., o lygiai prieš metus - 8,4 proc.

Šiemet rugsėjį vien Klaipėdos mieste užregistruotos 1 842 naujos darbo vietos, o naujų bedarbių - 1 532.

"Šie skaičiai rodo gerėjančią ekonominę situaciją. Tokia tendencija, kai bedarbių užregistruojama mažiau nei naujų darbo vietų, dažniausiai fiksuojama tik vasaros mėnesiais. Pozityvūs ekonomikos atsigavimo ženklai matomi jau nuo pernai", - sakė Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas.

Darbo biržos atstovai pažymi, kad jau kuris laikas Klaipėdoje jaučiamas ir ženklus kai kurių sričių - pvz., statybų, transporto, laivų statybos ir remonto - specialistų trūkumas.

"Ši problema stebima jau kuris laikas. Kol kas jos mastai nesikeičia, bet turime įžvalgų, kad minėtų sričių specialistų ateityje gali trūkti dar labiau, - sakė M. Skritulskas. - Tiesa, pasinaudodami Europos Sąjungos fondų parama galėsime ir didesniam skaičiui bedarbių suteikti rinkos poreikius atitinkančią kvalifikaciją."

Anot jo, Klaipėdoje įdarbinamų užsieniečių skaičius pastaraisiais metais beveik nekinta bei siekia apie 1 tūkst. per metus.

"Dažniausiai užsieniečiai įdarbinami tolimųjų reisų vairuotojais, suvirintojais, laivų remontininkais ir panašiai. Tačiau teko girdėti, kad kai kurie uostamiesčio darbdaviai dėl kultūrų skirtumo yra jau "atsikandę" užsieniečių įdarbinimo bei verčiau jau imasi perkvalifikuoti vietos specialistus nei juos atsivežti iš kitur", - pridūrė Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius.

Beje, pažymima, kad iš visų šiuo metu Klaipėdoje registruotų bedarbių net penktadalis yra ilgalaikiai, nedirbantys jau metus ar daugiau. Teigiama, kad 5 proc. bedarbių yra "visiškai beviltiški" - t. y. asocialūs asmenys ar dėl sveikatos problemų dirbti negalintys, tačiau invalidumo pašalpos negaunantys žmonės.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder