Už gyventojų skirtą paramą kariuomenė pirks optinių taikiklių

Už gyventojų skirtą paramą kariuomenė pirks optinių taikiklių

Už gyventojų paramą pervedant 2 proc. pajamų mokesčio kariuomenė kolimatorinių (optinių) taikiklių automatiniams ginklams ir naktinio matymo prietaisų.

Šiais metais už 2014 mokestinius metus savo pajamų mokesčio dalį kariuomenei skyrė 6862 gyventojai.

Kaip BNS informavo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, iki lapkričio 15 dienos Lietuvos kariuomenei turėtų būti pervesta apie 278 tūkst. eurų.

Pernai dalį savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už 2013 metus kariuomenei teikė 977 gyventojai. Už skirtas lėšas nupirkta 30 šarvinių liemenių, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pasak pranešimo, vienos tokios liemenės kaina siekia apie 1300 eurų. Jas vilki nacionalinių greitųjų pajėgų kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai.

„Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie remia ir prisideda prie jos stiprinimo įvairiais būdais - ar palaikydami, ar savanoriškai atlikdami karo tarnybą, ar paremdami finansiškai. Mūsų šalies saugumą užtikrina tvirta kariuomenės ir visuomenės vienybė“, - pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

KAM primena, kad prie krašto saugumo stiprinimo finansiškai galima skiriant tikslinę paramą Lietuvos kariuomenei, Krašto apsaugos ministerijai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai ir Vytauto Didžiojo karo muziejui.

Lietuvos įstatymai leidžia gyventojams pasirinkti, kam skirti 2 proc. nuo savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. GPM paramą gali gauti labdaros ir paramos fondai, biudžetinės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės, bendrijos ir religiniai centrai, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriai, kiti juridiniai asmenys, kurių veiklą reglamentuoja specialūs įstatymai ir kurių veiklos tikslas nėra pelno siekimas, o gautas pelnas negali būti skiriamas jų dalyviams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder