Vidutinė savaitės elektros kaina rinkoje - mažiausia nuo metų pradžios

Vidutinė savaitės elektros kaina rinkoje - mažiausia nuo metų pradžios

Vidutinė elektros energijos kaina "Nord Pool Spot" biržos Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę buvo 39,16 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 11,3 lito ct/kWh), arba 6 proc. mažesnė nei savaite anksčiau.

Anot Lietuvos elektros sistemos operatoriaus "Litgrid", pakankama elektros pasiūla ir stabilus poreikis išlaikė žemas elektros kainas rinkoje. Pasiūlą augino ir vėjas, didinęs vėjo energijos gamybą Lietuvoje ir Baltijos šalyse - Lietuvoje vėjo elektrinių gamybos dalis didėjo 6 proc.

Pirmadienio Rusijoje netaikomas tinklų galios mokestis, todėl akivaizdžiai pigo į Suomiją ir Baltijos šalis iš trečiųjų šalių importuojama elektra. Darbo dienomis iš Rusijos eksportuojamai elektrai taikomas tinklų galios mokestis iki dviejų kartų ir daugiau brangina iš Rusijos transportuojamos elektros kainą.

"Elektros kaina Lietuvos ir Latvijos kainų zonose šį pirmadienį, vasario 23 dieną, krito 30 proc., Estijos ir Suomijos - 17 proc. Dėl atpigusio elektros importo iš Rusijos importo iš trečiųjų šalių dalis padidėjo nuo 33 iki 56 proc. Bendrai šiandien importuojamos energijos kiekis sudaro 81 proc. šalyje suvartojamos elektros", - komentuoja "Litgrid" Rinkos plėtros skyriaus vadovas Robertas Staniulis.

Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 16-22 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos-Latvijos - 41 proc., Lietuvos-Baltarusijos - 26 proc.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder