Vladimiras Antonovas: bankai šalyse turėtų būti vietiniai, o ne užsieniečių

Vladimiras Antonovas: bankai šalyse turėtų būti vietiniai, o ne užsieniečių

Pasak AB banko SNORAS valdybos pirmininko ir pagrindinio akcininko milijardieriaus Vladimiro Antonovo, konkurencija tarp Lietuvoje veikiančių bankų yra gana stipri, tačiau finansinė krizė gerokai pristabdė šalyje dominuojančių skandinaviško kapitalo bankų veiklą, o tuo tarpu kito kapitalo bankai sėkmingai plečia savo veiklą. Kalbėdamas apie finansinio sektoriaus perspektyvą jis buvo linkęs pritarti Premjero Andriaus Kubiliaus pozicijai apie spartų ekonomikos augimą bei pažymi nacionalinės valiutos - lito - stabilumą.

Ketvirtadienį naujienų agentūrai ELTA pagrindinis banko akcininkas teigė, jog finansinis nuosmukis Lietuvoje praktiškai baigėsi, tačiau pabrėžė, jog finansinės institucijos ir jų klientai pajus jos pasekmes.

"Žinote, aš šiuo atveju esu linkęs sutikti su Ministro Pirmininko nuomone, jog augimas prasidės jau labai greitai ir bus pakankamai spartus visos ekonomikos atsigavimas. Visa neigiama ekonominė situacija nebuvo paveikta vietinės rinkos ar vietinių kompanijų, ekonominę krizę Lietuvoje, kaip ir visame regione, inspiravo globaliniai procesai. Dabar situacija keičiasi, o mes ir esame dalis globalios ekonomikos", - teigė V. Antonovas.

Tiesa, euro įvedimą ir jo prisidėjimą prie ekonomikos augimo regione magnatas buvo linkęs vertint gana skeptiškai.

"Tiesą sakant, ir litas yra pakankamai stabili valiuta ir jis yra stipriai susietas su euru. Taigi net nežinau, čia labiau makroekonominis klausimas. Jeigu mąstant realiai, tai greičiausiai Lietuva, įsivedusi eurą, puikiai sugebės įsilieti į euro zonos valstybių tarpą ir euro įvedimas Lietuvoje turėtų palengvinti šalies finansinio sektoriaus gyvavimą. Tačiau aš nemanau, kad čia yra esminis veiksnys ekonomikos augimui", - sakė V. Antonovas.

Anot jo, dėl finansinio nuosmukio kaltinant bankus neišvengiamai padidės bankų, kaip reguliuojamų institucijų, kontrolė, kurią pirmiausia pajus patys vartotojai.

"Klaidinga kaltinti tik finansinį sektorių dėl krizės. Bankas yra reguliuojamas subjektas bet kurioje pasaulio šalyje. Lietuvoje bankai turi vykdyti visas normas, kurias nustato reguliatorius. Akivaizdu, kad krizė ne čia prasidėjo. Visur reguliatorių sąlygos griežtės, o griežtesni reikalavimai bus dėl rizikos politikos. Dabar bankus kontroliuos daug griežčiau nei iki 2008 m. Griežtės ir reikalavimai klientams, kas, aišku, nepridės lankstumo. Bet kokie papildomi išlaidų ir sąnaudų reikalavimai atsilieps tiek patiems bankams, tiek jų paslaugų vartotojams. Pavyzdžiui, gali tekti samdyti naujų žmonių. Tačiau galutinis vartotojas, žinoma, pajus šias pasekmes", - aiškino V. Antonovas.

Pasak pagrindinio banko SNORAS akcininko, Lietuvoje konkurencija tarp bankų yra jaučiama ir ji yra pakankamai stipri, o ypač su skandinaviško kapitalo bankais, kurie yra pajėgūs teikti pigias paskolas, investuoti į kapitalą ir turi sukaupę didžiulę patirtį, tačiau ir kito kapitalo bankai šalyje yra pajėgūs išlaikyti ir plėsti užimamos rinkos dalį.

"Mes stengiamės, ir darome viską, ką galime ir kas nuo mūsų priklauso. Mes tikrai tikime, kad galime su jais sėkmingai konkuruoti, ir ypač po ekonominio nuosmukio, kai skandinavų bankai ėmė ir praktiškai nustojo daryti tai, ką darė prieš ekonominę krizę. Tačiau kito kapitalo bankai, jie ir toliau dirba. Ir aš tikrai manau, kad kiekviena valstybė turėtų turėti savo vietinę bankinę sistemą. Bankai šalyse kaip tik turėtų būti vietiniai, o ne užsieniečių. Štai jums pavyzdys - buvusios Jugoslavijos teritorijoje, ten visi bankai yra užsienietiško kapitalo, tad ten visa rinka yra sustojusi iki pat dabar", - teigė V. Antonovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder