Vyriausybės valdomų įmonių ir E.ON sandorio vertė - 509 mln. litų

Vyriausybės valdomų įmonių ir E.ON sandorio vertė - 509 mln. litų

Trečiadienį baigtas Vokietijos energetikos koncerno „E.ON Ruhrgas International“ ir Vyriausybės sandoris, kuriuo E.ON jo valdomas trijų Lietuvos energetikos įmonių akcijas pardavė už 147,3 mln. eurų (508,6 mln. litų).

„Šiuo sandoriu sutvirtinamos Lietuvos pozicijos siekiant strateginių tikslų energetikoje. Tai leis valstybei užsitikrinti daugiau nei pusės „Amber Grid“ ir „Lietuvos dujų“ akcijų valdymą ir bus sudarytos sąlygos didinti gamtinių dujų tiekimo veiklos skaidrumą ir efektyvumą, geriau atstovauti vartotojų ir valstybės interesams“, – pranešime sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Anot jo, derybų metu buvo sutarta priimtina Lietuvai kaina, kuri yra mažesnė nei įvertino nepriklausomi ekspertai ir mažesnė nei vidutinė svertinė 6 mėnesių akcijų kainą biržoje - šia kaina bendra paketo kaina būtų 185,2 mln. eurų (639,46 mln. litų).

Pasak pranešimo, į sandorio vertę įskaičiuotos sukauptos palūkanos ir „Lesto“ išmokėti dividendai..

38,9 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų parduota už 63,43 mln. eurų (219,22 mln. litų), „Amber Grid“ - už 49,76 mln. eurų (171,43 mln. litų), o 11,76 proc.„Lesto“ akcijų - už 34,14 mln. eurų (118 mln. litų).

Apie trečiadienį baigtą sandorį per biržą pranešė valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos dujos“, „Lesto“ ir „Amber Grid“.

E.ON galutinai pasitraukė iš Lietuvos energetikos sektoriaus, į kurį investavo prieš 12 metų. „Epso-G“ iš E.ON įsigijo 38,9 proc. dujų perdavimo bendrovės „Amber Grid“, o „Lietuvos energija“ - tiek pat „Lietuvos dujų“ bei 11,76 proc. „Lesto“ akcijų.

Lietuvos derybininkams taip pat pavyko sutarti dėl 2002 metų „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartyje numatyto, bet užginčyto ir sulaikyto 12,7 mln. eurų (43,85 mln. litų) E.ON mokėjimo Lietuvai. Ši suma bus pervesta į Lietuvos biudžetą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder