Klaipėdiečiai rengiasi euro įvedimui

Klaipėdiečiai rengiasi euro įvedimui

Likus vos keliems mėnesiams iki euro įvedimo, klaipėdiečiai vis labiau pradeda tuo domėtis. Sužinoti juos dominančia informaciją bei gauti praktinių patarimų, ruošiantis sausio pirmai dienai, gyventojai rinkosi euro seminare, vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Klaipėdiečiai rūpinosi dėl kainų kilimo. Pastarieji domėjosi ar nekils kainos, kadangi paslaugų tiekėjams jas apvalinti būtų daug palankiau savo naudai, o ne vartotojų. Miestiečiai konkretaus atsakymo nesulaukė. Mat tiekėjai kainas gali kelti visada, ne tik dėl artėjančio euro įvedimo, bet ir dėl kitų priežasčių, tokių kaip brangstantis kuras, elektra ar panašiai. Visgi, gyventojai buvo patikinti, jog nors kainas galima kelti visada, bus griežtai tikrinama, ar jos didinamos tikrai pagrįstai.

Žmonės baiminasi, jog keičiant litą į eurą, jis bus suapvalintas jų nenaudai, tačiau finansų ministerijos atstovė juos ramino. Pasak jos darbo užmokestis, pensija, kitos socialinės apsaugos išmokos litais nuo euro įvedimo dienos bus perskaičiuojami į eurus pajamų gavėjo naudai. Darbo sutartyse nustatyti darbo užmokesčio dydžiai litais nuo euro įvedimo dienos perskaičiuojami į eurus darbuotojo naudai apvalinant iki euro cento.

Klaipėdiečiui paklausus dėl monetų keitimo, finansų minesterijos atstovė atsakė, jog tiek litų banknotai, tiek monetos visa pirmą 2015 metų pusmetį į eurus bus nemokamai keičiami 343 komercinių bankų padaliniuose. Šiek tiek trumpiau, iki kovo 1d. litus į eurus taip pat keis 11 kredito unijų ir 330 Lietuvos pašto padalinių.

Praėjus ilgesniam laikui po euro įvedimo ir netikėtai gavus net ir didesnę sumą litų, išsigasti nederėtų. Litų banknotus ir monetas į eurus Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune keis nemokamai neribotą laiką.

Jaunesnio amžiaus seminaro dalyvius domino kiti klausimai. Viena studentė susirūpino, kokio mažiausio nominalo kupiūrą bus galima išsiimti iš bankomato. Mergina sulaukė atsakymo, kuris, jos teigimu, nenuvylė. Pasirodo, iš bankomato bus galima išsiimti net ir mažiausią, 5 eurų nominalo, kupiūrą.

Taip pat merginos skundėsi, kad drabužių parduotuvėse dažnai pastebi, jog pirkėjai yra klaidinami. Mat pačios ne kartą sumaišė kainą parašyta eurais su kaina litais. Pasak jų, kaina eurais būna pateikta didesniais skaičiais, todėl atrodo daug mažesnė. Nuėjus prie kasos suvokia, kad prekė nėra tokia pigi kaip tikėjosi. Į šį pasakojimą atsiliepė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Evelina Pilitauskaitė. Moteris paragino neabejoti ir apie užfiksuotus pažeidimus pranešti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai arba nemokama euro telefono linija.

Kalbinti klaipėdiečiai teigė, kad jų nuomone, miestiečiams informacijos tikrai netrūksta, pastarieji baiminasi dėl kaimo gyventojų informuotumo. Tačiau sutiko, jog visada malonu išgirsti informaciją iš pirmų lūpų ir džiaugėsi, jog tokie informaciniai seminarai vyksta. Klaipėdiečiai taip pat neslėpė, kad visgi jaučia didelę nostalgiją litui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder