Per septynis šių metų mėnesius Klaipėdoje užregistruotos 3 505 nusikalstamos veikos, iš kurių nemažą dalį sudaro plėšimai, vagystės iš butų, sandėliukų, bendrojo naudojimų patalpų, automobilių, stovinčių daugiabučių kiemuose ar net požeminėse stovėjimo aikštelėse. Pernai atitinkamu laikotarpiu tokių nusikaltimų užfiksuota dar daugiau - per 4 tūkst.
Tad vis daugiau klaipėdiečių ieško būdų, kaip apsaugoti savo turtą nuo ilgapirščių, o šalia namų sukurti saugią aplinką. Pastaruoju metu gyventojai pagalbos saugumo klausimais kreipiasi į daugiabučių administratorius. Žmonės teiraujasi, kokios galimybės ir naujovės padėtų užtikrinti didesnį saugumą.
Bendrovės "Mano būstas" Klaipėdos regiono vadovė Vaida Žvikienė sako, jog šiandien saugos priemonių arsenalas yra didelis, tad daugiabučių namų savininkai turi iš ko pasirinkti. Juolab kad geroji patirtis rodo, jog gyventojų ir administratoriaus tandemas duoda puikių rezultatų.
Geriausias darnaus bendradarbiavimo pavyzdys - Paryžiaus Komunos g. 2 namo bendruomenė, kuri neseniai tapo projekto "Saugus kaimynas - saugus aš" nugalėtoja. Bendruomenės aktyvistai, padedami jų namą prižiūrinčios įmonės "Vetrungės būstas", vos per metus savo daugiabutį pavertė saugiausiu mieste.
"Džiugu, kad šio namo atstovai įsiklausė į mūsų patarimus ir ėmėsi veiksmų. Pirmiausia jie įsteigė Saugios kaimynystės grupę, vėliau name buvo sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, telefonspynės, naktimis pastatą stebi saugos tarnyba. Pastebime, jog šis pavyzdys žaibiškai plinta tarp klaipėdiečių ir vis daugiau daugiabučių gyventojų kreipiasi į mus norėdami išsiaiškinti, kokios saugumo priemonės labiausiai tinkamos jų namuose", - sako V. Žvikienė.
Jai antrino ir bendrovės "Vėtrungės būstas" direktorius Marius Šiaulys. Jo teigimu, šiuo metu susidomėjimas vaizdo stebėjimo sistemomis yra išaugęs kone tris kartus.
"Dažniausiai žmonės į mus kreipiasi dėl saugos kamerų įrengimo laiptinėse bei "parkinguose", rečiau - daugiabučių kiemuose. Manau, susidomėjimą lemia ne tik kriminogeninė padėtis, bet ir pačių gyventojų sąmoningumas. Reikia suprasti, jog prie kiekvieno namo po policininką nepastatysi, o saugos kameros ir kiti saugumo elementai - idealus, pernelyg didelių investicijų nereikalaujantis sprendimas", - pabrėžė M. Šiaulys.
Saugos tarnybos "Mano sauga" direktorius Gediminas Jankauskas taip pat pastebi išaugusį gyventojų susidomėjimą saugos sprendimais.
"Prieš porą metų mažai kas domėjosi vaizdo stebėjimo galimybėmis daugiabučių kiemuose, o štai dabar ši saugumo priemonė yra "ant bangos". Vaizdo stebėjimo kameros dažniausiai montuojamos daugiabučių kiemuose, atvirose ir uždarose automobilių stovėjimo aikštelėse, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose teritorijose. Kiekvienas gyventojas, užsisakęs vaizdo stebėjimo paslaugą, tiesiogiai transliuojamą vaizdą gali stebėti 24 valandas per parą iš bet kurio kompiuterio ar išmaniojo įrenginio. Transliuojamą vaizdą tamsiu paros metu taip pat stebi ir budintys operatoriai, tad pamatę kieme įtartinus asmenis arba vykdomus nusikaltimus, nedelsdami siunčia saugos ekipažą bei informuoja policiją", - dėstė G. Jankauskas.
Rašyti komentarą