Karščiai Sulupės daugiabutyje - dėl metalinio strypo

Karščiai Sulupės daugiabutyje - dėl metalinio strypo

Dėl šilumos mazgo detalės gedimo Sulupės gatvės 8-ojo namo gyventojai keletą dienų gyveno atlapotais langais. Paaiškėjo, kad po gedimo reguliatorius buvo priremtas strypu, o į butus plūdo didžiausias galimas šilumos kiekis.

Klaipėdietė Simona, gyvenanti minėtame name redacijai rašė, jog ilgą laiką bute laikėsi 26-28 laipsnių temperatūra.

"Gyvenome pravėrę langus, radiatoriai buvo verdantys. Neapsikentę sausio 10 dieną, sekmadienį, paskambinome klientų aptarnavimo telefonu, pranešėme apie situaciją. Mergina pranešė, kad užregistruos įvykį. Tačiau nei pirmadienį, nei antradienį niekas neatvyko reguliuoti šildymo. Antradienio vakare telefonu klientams vėl skambinome. Mergina vėl maloniai atsakė - užregistruos įvykį. Galiausiai, po daugybės skambučių ir didelio pykčio, antradienį vakare atvyko avarinė tarnyba", - situaciją nupasakojo klaipėdietė.

Pasak jos, kartu su avarine tarnyba prie šilumos punkto nuėjo ir vienas gyventojų, tuomet ir paaiškėjo tvoskiančio karščio priežastys.

"Šilumos sistemos reguliatorius buvo nustatytas ant maksimalios padalos ir priremtas metaliniu strypu, kad reguliatorius nenustatytų žemesnės temperatūros. Reguliatorius šilumą turėtų reguliuoti automatiškai atsižvelgiant į lauko temperatūrą. Priėjimo prie šilumos punkto gyventojai neturi. Įdomu kas reguliuoja šilumą metalinių strypų pagalba ir kodėl? Ir kas kontroliuoja namų administratorius?" - padėtimi stebėjosi Simona.

Namą administruojančios UAB "Jūros būstas" atstovas Paulius Ugianskis "Vakarų ekspresui" teigė, kad dėl šio incidento vykdomas tyrimas.

"Šio namo šildymo sistemų priežiūrą vykdo bendrovė „Pastatų priežiūros tarnyba“, tad „Jūros būstas“, kaip administratorius, netoleruos tokio rangovo elgesio, nes tai yra nepriimtina. Įmonė pradėjo vidinį tyrimą ir apie jo rezultatus būtinai praneš nepatogumų patyrusiems gyventojams. Mūsų duomenimis, šiame name buvo sugedusi šildymo pavara, dėl ko nebeveikė automatika ir sutriko šildymas. Šiuo metu pavara jau pakeista ir sistema veikia", - trečiadienį komentavo P. Ugianskis.

„Pastatų priežiūros tarnybos“ vadovas Artūras Adamonis teigė apgailestaujantis dėl gyventojų patirto diskomforto.

"Šilumos punktas yra automatizuotas, yra valdiklis, elektrinis prietaisas pavara, kuri yra valdoma priklausomai nuo to, kokius duomenis pateikia valdiklis. Jis nuskaito lauko temperatūrą ir priklausomai nuo jos koreguoja namo vidaus temperatūrą. Įvyko gedimas, sudegė relė ir porą dienų teko rankomis nustatyti šildymo režimą. Problema ta, kad ta pavara nėra pritaikyta tiksliai reguliuoti rankomis. Tenka nuimti vožtuvo dangtelį ir jo šliaužiklį reguliuoti rankomis, kol nuperkama ir sumontuojama nauja pavara. Iškilo problema, kai technikas užfiksavo pavarą tam tikroje padėtyje tam momentui. Iš akies, klausos ar kitos juslės nustatyti tikslų šilumos kiekį, koks turėtų eiti namui, nėra įmanoma. Pasikeitus išorės oro sąlygoms, pašilus orui, gyventojams pasidarė per karšta", - aiškino A. Adamonis.

Jis teigė pripažįstantis, kad susidariusi padėtis Sulupės g. 8 name buvo "visiškas mūsų techniko apsižioplinimas".

"Jis turėjo bent porą kartų per parą nuvykti į vietą, pažiūrėti, ar teisingai sureguliuota, ir koreguoti šildymą, kol bus nupirkta pavara. Pradėjome tarnybinį patikrinimą. Tikrai nesikratome savo kaltės, nes turėjome realią galimybę geriau reguliuoti, bet ja nepasinaudojome. Tai - išskirtinis atvejis, - tikino A. Adamonis. - Žmogų nubausti galima labai greitai, bet reikia įsigilinti į tai, ką jis veikė. Jis prižiūri tikrai ne vieną ar du namus, o orai Klaipėdoje permainingi, tad galbūt jis turėjo daug darbo kituose namuose. Kai smulkiai išsiaiškinsime visus niuansus, būtinai informuosime."

Paprastai, anot jo, tokios pavaros nuperkamos ir pakeičiamos per valandą ar kelias, tačiau atsargų įmonė nekaupia, mat montuojamos kelių rūšių pavaros, o šiuo atveju reikiamos iškart negauta.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder