Lietuviai dairosi būstų Latvijoje, Ispanijoje
Lietuviai dairosi būstų Latvijoje, Ispanijoje

Vilnius šiandien, priešingai nei likusi šalies dalis, išgyvena ne tik ekonominį, bet ir demografinį pakilimą. Nekilnojamojo turto (NT) objektų pasiūla jau viršijo 2008-ųjų pasiūlą, tačiau paklausa kol kas išlieka didelė, todėl dabartinė rinka natūraliai patenkina gyventojų poreikius. Vis dėlto juntamas rinkos augimo tempo ir NT atsiperkamumo mažėjimas, tad investicijoms į NT Vilniaus mieste artėja ne tokios pelningos dienos. Dėl to, investuojantieji į NT jau ėmė dairytis būstų kituose miestuose ir šalyse.

Pirmiausiai lietuviai ima tyrinėti artimiausių kaimynų - Latvijos NT rinką. Pasak Rygoje esančio NT biuro „Capital One" vadovės Jekaterinos Murenecos, šiame mieste 2016-aisiais butų kainos kilo apie 6 proc. Vidutinė kaina už 1 kv. m - 690-700 eurų. Dažniausiai latviai įsigyja butus, esančius sovietmečiu statytuose namuose, tačiau paklausūs ir iki 100 000 eurų kainuojantys naujos statybos būstai.

Lietuviai dažnai įsigyja komercinės paskirties patalpų Rygoje. J.Murenecos nuomone, pelningiausia šiuo metu Latvijoje investuoti būtent į mažus gyvenamuosius ir komercinius objektus sostinėje ir kituose didžiuosiuose miestuose, kur yra paklausi nuoma. O lietuvius labiausiai domina nuosavybės įsigijimas Latvijos pajūrio miestuose Liepojoje ir Ventspilyje.

NT kaip investiciją perkantys lietuviai pradėjo dairytis ir į tolimesnes šalis, pavyzdžiui Ispaniją. Ispanijos Viduržemio jūros pakrantė paskelbta viena populiariausių vietų Europoje, jei ne nuolat gyventi, tai bent jau atostogų būstui įsigyti, o remiantis Pasaulinės turizmo organizacijos duomenimis, Ispanija yra viena populiariausių turistinių krypčių po JAV ir Prancūzijos

„2015 metais kas penktas nupirktas nekilnojamojo turto objektas Ispanijoje buvo investicinis. Smulkius investuotojus vilioja aukštos iš būsto nuomos gaunamos pajamos. Tai daug naudingiau nei banko indėliai ir saugiau nei akcijų rinka. Juolab kad pastaruoju metu šalį lankantys turistai mieliau renkasi ne viešbutį, o patrauklesnę nakvynę privačiajame sektoriuje", - sako NT biuro „Capital Vilnius" tarpininkė Sigita Žlabienė.

Unikalus klimatas, saugi aplinka, patrauklios NT kainos ir aukštas jo nuomos pelningumas (7-14 proc.) - pagrindinės priežastys, kurios neabejotinai vilioja užsieniečius investuoti į antruosius namus saulėtoje Ispanijoje.

Ispanijos pajūryje, kuris yra populiariausia kryptis tarp į NT investuojančių pirkėjų, vidutinė aukštesnės klasės būsto 1 kv. m kaina su visa apdaila ir baldais šiuo metu yra apie 2 052 eurus, taigi, standartinį 90 kv. m butą galima įsigyti už maždaug 184 680 eurų. Kuo toliau nuo jūros, tuo kainos mažesnės ir svyruoja 1 000-1 500 eurų už 1 kv. m.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder