Minimalizmas pamažu užleidžia vietą klasikai.

Virtuvė

Virtuvės baldai kur kas dažniau nei bet kurie kiti yra projektuojami individualiai. Tai leidžia įgyvendinti ir įvairiausias interjero idėjas, ir optimaliai išnaudoti patalpos galimybes pagal šeimininkų norus.

 

Anot virtuvės baldų studijos "Nabukas" dizainerių, klientų idėjos ir norai yra be galo skirtingi - vieniems labiausiai rūpi, kad būtų funkcionalu, o kiti patogumą paaukoja dėl grožio.

Senų bei naujų daugiabučių, individualių namų ir kotedžų virtuvių patalpos - vis kitokios, tačiau esama tam tikrų bendrų patarimų, kurie praverstų siekiant maksimalaus patogumo.

Buities prietaisai - į bloką

Pasak "Nabuko" dizainerių, pirmiausia virtuvė skirstoma į daiktų laikymo, maisto ruošimo ir plovimo zonas. Tiesa, praktiškai taisyklingai tai padaryti pavyksta gana retai, ypač jei patalpa nedidelė.

Patogiau, kai indaplovė, kurią jau renkasi dauguma naujakurių ar tiesiog atnaujinančiųjų savo būstus, yra kuo arčiau plautuvės. Kaitlentę priešingai - geriau montuoti toliau.

Dizainerės pataria atkreipti dėmesį ir į smulkmenas - jei plautuvės spintelės, kurioje paprastai būna šiukšlių kibiras, durelės atidaromos į priešingą pusę nei šalia esanti indaplovė, šį prietaisą valyti bus patogiau.

Pastaruoju metu gana dažnai buities prietaisai - indaplovė, orkaitė ir mikrobangų krosnelė - montuojami į vieną bloką. Pavyzdžiui, orkaite patogu naudotis, kai ji yra pakelta iki darbastalio aukščio.

Atstumas nuo grindų iki pastatomos spintelės stalviršio viršaus paprastai siekia 91 centimetrą. Anot dizainerių, baldai gali būti ir žemesni - iki 86 cm, bet ne mažiau, jei į juos montuojama buities technika.

Rekomenduojamas atstumas nuo stalviršio iki pakabinamų spintelių apačios yra 50 centimetrų. Žinoma, jis priklauso ir nuo šeimininkų ūgio. Žemiau kabinti spinteles, anot dizainerių, būtų nepatogu, bet šiek tiek aukščiau - galima.

Taupantys vietą stalai - nepopuliarūs

"Nabuko" dizainerės atkreipia dėmesį, kad plautuvę madinga įrengti priešais langą, tačiau kartais klientai neįvertina, kad vandens maišytuvas gali trukdyti jį atidaryti. Viena lango pusė tokiu atveju gali būti tiesiog neatidaroma.

Stalčiai spintelėse yra patogiau nei durelės, tačiau dizainerės pabrėžia, kad to, kaip ir kitų patarimų, absoliutinti nereikėtų - vienam gali visai nepatikti ir netikti tai, kas patinka kitam.

Pasak bendrovės "Pamario baldai" dizainerės Žanos Grinkevičienės, stalčiai gali būti patys įvairiausi - nuo mažų iki didelių. Dideliems stalčiams ji rekomenduoja naudoti specialius bėgelius su stabdžiais - tokie stalčiai patys prisitrauks ir švelniai užsidarys.

Stalčiuose galima įmontuoti specialias groteles sudėti lėkštėms, padaryti skyrelius įvairiems produktams ir panašiai.

Anot Ž. Grinkevičienės, virtuvėje galima įmontuoti ir atlenkiamą lyginimo lentą, tačiau tam jau reikėtų daugiau vietos. Galima rinktis ir atlenkiamą stalą. Dėl tokio sprendimo taupoma vieta, o tai ypač aktualu mažoms virtuvėlėms. Vis dėlto atlenkiami stalai nėra populiarūs, nes jie nėra tokie tvirti ir stabilūs kaip įprastiniai.

Bendrovės "Pamario baldai" dizainerė pastebi, jog vieni klientai mėgsta daiktus laikyti paslėptus, kur kiekvienas turi savo vietą, o kiti, priešingai, juos dėlioja atvirai. Pastarieji mėgsta laikiklius, kabinamus tarp pastatomų ir sieninių spintelių, ir juos naudoja kabinti virtuvės įrankiams, laikyti prieskoniams ir panašiai.

Projektas - prieš įrengimą ir remontą

Anot "Pamario baldų" dizainerės, klientai paprastai pageidauja šiltų spalvų virtuvės baldų, renkasi šviesias spalvas arba derina šviesią su tamsia. Šioje erdvėje spalvomis eksperimentuojama retai, nesirenkami mėlyni, geltoni ar kitokie ryškūs baldai. Tada lieka daugiau galimybių žaisti sienų ir grindų spalvomis.

"Nabuko" dizainerės taip pat pastebi, kad anksčiau labiau mėgtas minimalizmas šiek tiek užleidžia vietą visada madingai klasikai. Žavimasi šiltomis spalvomis.

"Jei erdvės bendros - virtuvė sujungta su svetaine - dažnai norima, kad virtuvė neišryškėtų, tarsi išnyktų. Tada ir jos, ir svetainės baldai būna tos pačios spalvos ir vieno modelio", - sakė dizainerės.

Tiesa, anot jų, pasitaiko, kai žmonės šią pagrindinę namų zoną kaip tik stengiasi išryškinti, padaryti kuo efektyvesnę - ir spalvomis, ir netikėtu baldų išdėstymu.

Jei įrengiamas naujai statomas namas, geriausia virtuvės baldų projektą pasidaryti dar prieš vedžiojant vamzdžius ir elektros instaliaciją, darant ventiliaciją. Kitu atveju gali nepavykti įgyvendinti fantazijos, kokia turėtų atrodyti virtuvė, arba teks viską perdaryti. Ta pati taisyklė galioja ir remontuojant būstą - geriau pirmiausia pasidaryti virtuvės baldų projektą ir tiktai tada pradėti remontą.

Giedrė NORVILAITĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder