Pavasaris - palankus metas būsto renovacijai

Pavasaris - palankus metas būsto renovacijai

Būsto renovacija yra naudinga dėl daugelio aspektų: pagerėjusios gyvenamosios vietos estetinės išvaizdos, gyvenimo kokybės, sumažėjusio šilumos sunaudojimo, padidėjusios turto vertės ir pan. Bėgant laikui tiek nuosavus namus, tiek butus prireikia renovuoti dėl skirtingais metų laikais pastebimų nepatogumų, defektų, brokų, siekiant sumažinti tam tikras išlaidas bei pratęsti, pavyzdžiui, namo eksploatavimo laiką. Nors renovacija gali priversti plačiai atverti piniginę, tačiau ateityje šios investicijos atsiperka, tad žvelgiant į tolimesnę perspektyvą, sprendimą dėl asmeninio būsto renovacijos finansavimo galima rasti čia.

Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl turimus būstus siekiama renovuoti, yra apie 30% padidėjanti turto vertė. Tai reiškia, jog renovuotas patalpas ar namus, kuriuose šiuo metu gyvenate, parduoti ar išnuomoti ateityje galėsite brangiau. Tuo pačiu galėsite pasiūlyti ekonomišką ir funkcionalią gyvenamąją erdvę. Būsto renovavimas atliekant specifinius darbus ant išorinių pastato sienų bei viduje, pavyzdžiui, šiltinant iš išorės, keičiant šildymo sistemą, taip pat padidina namuose vyraujančią temperatūrą vidutiniškai trimis laipsniais. Verta paminėti, jog nepamirštant atsakingai prižiūrėti nuosavo namo tiek jo išorinėje dalyje, tiek vidinėje, ateityje tai pareikalauja mažesnių investicijų. Pavyzdžiui, jeigu tam tikras namo defektas nėra pašalinamas, bėgant metams jis stiprėja, gali paliesti net ir kitus namo elementus, o tuomet mokėti už renovaciją reikės daugiau.

Pasak specialistų, antroje pavasario pusėje, kai baigiamas šildymo sezonas, yra palankiausias metas keisti šildymo sistemą. Nors šildymo sistemų keitimas, darbus atliekant profesionaliems specialistams neužima ypač daug laiko, tačiau apsidraudžiant, jog atsiradus netikėtumams, neliktumėte be šildymo, verčiau šiems darbams atlikti rinkitės šiltąjį metų laiką. Taip pat nuosavą namą ar butą galima apšiltinti naudojant poliuretano putas. Apšiltinimas šiuo metodu sumažina šilumos sunaudojimą ir tampa galimybe už šildymo paslaugas mokėti mažiau, turint reguliuojamos galios šildymo sistemą.

Būsto renovacijai taip pat priskiriami tokie darbai kaip stogų dengimas, keitimas, betonavimo, mūrijimo darbai, griovimas, dažymas, vandentiekio, kanalizacijos įrengimas bei montavimas, langų keitimas ir montavimas, sienų griovimas ir kiti. Minėti sienų dažymo bei langų keitimo darbai taip pat rekomenduojami atlikti pavasarį, kadangi esant šiltesniems orams, lauke vyraujant ne minusinei temperatūrai, dažai greičiau išdžiūsta, o darbuotojams dirbant ties naujų langų montavimu, netenka drebėti atvėsusiame kambaryje. Norint namuose atlikti ne kapitalinį, o nedidelį remontą, taip pat patariama atsisakyti senų, savo išvaizdą praradusių baldų, šiuos pakeisti naujais, butą paversti modernesniu įdiegiant išmaniuosius sprendimus ir vadovautis nuostata, jog mažiau yra daugiau. Tai reiškia, jog jūsų būstas turi išlikti praktiškas ir funkcionalus, turintis visus svarbiausius baldus, buitinės technikos prietaisus, bet ne perspaustas šių gausa ar neturintis laisvų praėjimui erdvių.

Tam tikrus būsto renovavimo darbus galite atlikti ir patys, pavyzdžiui, nudažyti sienas, tačiau tik tuo atveju, jeigu turite pakankamai žinių, kaip tai daryti tiksliai ir teisingai. Esant dvejonėms, jog nesate pakankamai geras meistras, kreipkitės į profesionalius specialistus, kurie ne tik užtikrins kokybiškai atliktus darbus, bet ir atsakys už rangos darbų kokybę. Pavasaris - tai metas, kai norisi atnaujinti ne tik drabužinę, susitvarkyti namus, mus supančią aplinką, bet ir atlikti pokyčius namuose, kuriems anksčiau, atrodo, vis neatrasdavome laiko. Suplanuotas renovacijai skirtas biudžetas, tikslus darbų sąrašas ir patikimi specialistai - visa tai padės būsto renovavimo procesui tapti ne iššūkiu ir galvos skausmu, o malonia ir naudinga veiksmų seka, kuriai pasibaigus, bus džiaugiamasi teigiamais rezultatais bei apčiuopiama nauda.

Sidebar placeholder