Santuokų rūmai: situacija nesikeičia

Santuokų rūmai: situacija nesikeičia

Nors dar seniau nei prieš dešimtmetį Klaipėdoje buvo iškelta idėja atsisakyti santuokų rūmų ir ieškoti kitos alternatyvios vietos, kurią būtų pigiau išlaikyti, situacija vis dar lieka ta pati - iki šiol nesulaukta konkrečių sprendimų nei iš Vyriausybės, į kurią kreiptasi šiuo klausimu, nei iš Teisingumo ministerijos, kuriai priklauso pastatas.

Santuokų rūmai Klaipėdoje pastatyti 1980 metais. Nuo to laiko buvo atlikti vos keli nežymūs kosmetiniai remontai, tad pastatas yra pasenęs bei brangiai išlaikomas. Be to, jis suprojektuotas taip, kad neatlikus rekonstrukcijų būtų labai sudėtinga rūmus pritaikyti kitoms miesto reikmėms.

Situaciją pakeisti galima, tačiau pagrindinis stabdys - pastato priklausomybė. Santuokų rūmai priklauso Teisingumo ministerijai, o Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius tik atlieka šios deleguotą miestiečių porų sutuokimo bei gimimų ir mirčių registravimo funkciją. Savivaldybė negali daryti jokių sprendimų, susijusių su pastato rekonstrukcija ar nugriovimu, ji tegali skirti šiek tiek lėšų nedideliems remontams.

Viena problemos sprendimo iniciatorių Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento vadovė Audra Daujotienė teigia, kad į Vyriausybę su pasiūlymais, kaip būtų galima išspręsti santuokų rūmų pastato klausimą, buvo kreiptasi kelis kartus. Buvo siūloma ir keisti pastatą kitu, ir prašyta jį atiduoti savivaldybės žinion, tačiau atsakymų iš Vilniaus nesulaukta.

"Mes matome, kaip būtų galima tvarkytis ekonomiškiau, - teigė Audra Daujotienė. - Atidavus rūmus savivaldybei, ši galėtų atlikti kapitalinį remontą arba rekonstrukciją, o atlikusias patalpas panaudoti kitokiai veiklai, nes dabartinės erdvės yra per didelės vien tik santuokų registravimui. Pagaliau santuokų rūmus būtų galima įkurdinti mažesniame pastate".

Teisingumo viceministro Tomo Vaitkevičiaus pasirašytame rašte (2010 m.), skirtame Klaipėdos merui, rašoma, jog pastatas savivaldybei perleistas gali būti tik tuo atveju, jei pagal Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimu juo įstatymą jis pripažįstamas nereikalingu valstybes ar savivaldybės funkcijoms įgyvendinti bei nelieka kur jį pritaikyti.

"Šiuo metu nėra galimybių nei turtą naudoti kitoms (nevalstybinėms) funkcijoms, nei perduoti pastatą savivaldybės nousavybėn", - rašoma Teisingumo ministerijos atsiųstame rašte. Be to, 2011-ųjų metų valstybės biudžete Klaipėdos savivaldybės poreikiams tenkinti lėšų nenumatyta.

Teisingumo ministro patarėjos ryšiams su visuomene Vaidos Vincevičiūtės žiniomis, šiais metais Ūkio ministerija pastato renovuoti kaip viešojo taip pat neketina.

Greičiausiai situacija nepajudės iš mirties taško ir kitąmet. "2012 metų biudžetas dar tik rengiamas, bet, išankstiniais duomenimis, Santuokų rūmams nieko nežadama", - "Vakarų ekspresui" sakė V. Vincevičiūtė.

Klaipėdos santuokų rūmai pastaruoju metu vis rečiau atlieka savo pirminę funkciją, nes vis mažiau porų tuokiasi juose - prie pastato tuštėjimo prisidėjo nauja tvarka, leidžianti jaunavedžiams patiems pasirinkti vestuvių ceremonijos vietą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder