Šoktelėjo renovacijos kainos

Šoktelėjo renovacijos kainos

Per keletą metų statybiniai įkainiai šoktelėjo net 30-50 procentų, tad anksčiau investicinius daugiabučių namų renovacijos projektus pasirengę ir tik dabar renovaciją pradedantys klaipėdiečiai atsidūrė nemalonioje situacijoje.

Visgi statybininkų trūkumas ir išaugusios kainos, pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, uostamiestyje nesustabdė renovacijos proceso.

Jo žiniomis, iki šios dienos uostamiestyje jau renovuota apie 70 daugiabučių. Beveik 150-yje daugiabučių namų yra rengiamasi renovacijai arba darbai jau pradėti. 30 projektų koordinuoja Savivaldybė, per 115 namų dalyvauja vykdomoje JESSICA programoje. Dar beveik 170 daugiabučių namų savininkai yra pritarę renovacijai ir turi parengtus investicinius renovacijos projektus.

"Daugiausia renovuojamų namų yra Miško kvartale. Šiame kvartale esančių 12 daugiabučių renovacijos jau užbaigtos, dviejų eina į pabaigą ir dar 10 žada pradėti. Matyt, geras kaimynų pavyzdys užkrečia ir kitus", - sakė L. Dūda.

Pietinėje miesto dalyje, jo žiniomis, turėtų būti pradėti renovuoti 8 daugiabučiai.

"Raginame aktyviau į renovacijos procesą įsijungti tarp Kauno gatvės ir Danės upės gyvenančius miestiečius. Ši zona yra įtraukta į tikslinių teritorijų sąrašus. Savivaldybė iš europinių lėšų čia galės atnaujinti vaikų žaidimų bei automobilių stovėjimo aikšteles, dangas, suolus ir t. t., bet daugiabučių renovacijas žmonės turi daryti iš savo lėšų", - sakė L. Dūda.

Jis priminė, kad nuo šių metų balandžio 1 d. kompensuojama tik 35 proc. renovacijos kaštų, kitais metais ši suma gali mažėti dar 5 proc. Socialiai remtiniems žmonėms renovacijos išlaidos kompensuojamos 100 proc.

"Akivaizdu: kas buvo pirmieji, tie išlošė. Bet ir dabar dar ne vėlu, nes juk investuojame į savo pačių gerovę", - ragino nesnausti miesto ūkvedys.

Pasak jo, iš viso Klaipėdoje reikėtų renovuoti 2 tūkst. daugiabučių namų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder