Lietuviški kviečiai bus eksportuojami į Kiniją

Lietuviški kviečiai bus eksportuojami į Kiniją

Lietuva galės eksportuoti kviečius į Kiniją. Tam kelią atvėrė Lietuvos žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio ir Kinijos muitinės generalinės administracijos vadovo Ni Yuefengo pasirašytas protokolas.

Protokolas pasirašytas penktadienį Dubrovnike (Kroatija) vykstančiame aukšto lygio Centrinės - Rytų Europos ir Kinijos Vyriausybių vadovų susitikime, kuriame Lietuvai atstovavo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). 

,,Kinijos rinkos, į kurią patekti nėra lengva, vis didesnis atvėrimas Lietuvai labai svarbus. Šiandien pasirašytas protokolas mūsų šalies žemdirbiams ir supirkėjams atvers dideles galimybes. Tikimės, kad, lyginant su praeitais metais, Lietuvos eksportas maisto sektoriuje išaugs 5 kartus. Ir kviečiai yra tik pradžia. Artimiausiu metu tikimės susitarti ir dėl miežių, rapsų, žirnių ir pupų rinkos į Kiniją atvėrimo. Tai - dar dešimčių tūkstančių tonų potencialas“, - kalbėjo žemės ūkio ministras G. Surplys.

Šiuo metu patvirtintos 26 Lietuvos įmonės, kurios planuoja Kinijai parduoti 200 tūkst. tonų kviečių.

Be to, nemažai įmonių yra išsakiusios norą eksportuoti ne tik pačius grūdus, bet ir grūdų produktus, tokius kaip miltai, miltų mišiniai, todėl bus siekiama, kad šis interesas taptų realybe, gaunant eksporto leidimus. 

Taip pat bus siekiama gauti leidimus ir jautienos, jautienos subproduktų ir naminių gyvūnų pašarų eksportui į Kiniją.

ŽŪM pažymėjo, kad Lietuva pradėjusi eksportuoti kviečius į Kiniją, taps tik trečiąja ES šalimi, kuri turi tokią teisę. Iki šiol kviečius Kinija importavo tik iš dviejų ES šalių - Prancūzijos ir Danijos. Pagrindiniai kviečių tiekėjai Kinijai yra Kanada, Australija, JAV.

 

Sidebar placeholder