„Europoje pagamintų pieno gaminių paklausa eksporto rinkose išlieka aukšta, todėl europiečiai gerokai padidino kai kurių pieno produktų pardavimą užsienyje. Dėl to pastebimai pradeda augti ir žalio pieno gamyba Bendrijoje“, – sako E. Simonis.
Per šių metų sausį ir vasarį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Europos ūkiai žalio pieno gamybą padidino 3,5 proc.
Europos perdirbėjai šįmet daugiausia, beveik dešimtadaliu, padidino nugriebto pieno miltų gamybą, taip pat augino sviesto ir sūrių gamybą.
Minimu laikotarpiu išaugo ir šių Europos Sąjungoje pagamintų pieno gaminių eksportas.
Pasak E. Simonio, Lietuvoje per pirmuosius du šių metų mėnesius iš ūkininkų supirkta 0,6 proc. daugiau pieno nei pernai tuo pačiu metu.
„Nors šalies perdirbėjai sumažino nugriebto pieno miltų ir sviesto gamybą, tačiau beveik dešimtadaliu padidino sūrių gamybą“, – sako „Pieno centro“ vadovas.
E. Simonio teigimu, nugriebto pieno miltų gamyba Lietuvoje mažėjo dėl mažos šio produkto kainos, kurią lėmė didelės sukauptos atsargos intervenciniuose sandėliuose, o gaminti daugiau lietuviškų sūrių skatina augantys jų pardavimai eksporto rinkose.
„Kurį laiką lietuviški sūriai buvo gaminami į sandėlius, nes jų paklausa užsienyje buvo sumažėjusi. Dabar sūrių eksportas vėl pajudėjo – tai geras ženklas visam šalies pieno sektoriui“, – sako E. Simonis.
Pasak jo, lietuviški sūriai vienas iš pagrindinių eksporto produktų, sudarančių apie 40 proc. visos lietuviškų pieno gaminių eksporto vertės.
„Lietuviškų sūrių paklausos didėjimas eksporto rinkose subalansuoja šalies gamybą ir žalio pieno vidaus paklausą tuo pačiu padeda išlaikyti patrauklią žaliavos kainą ūkininkams“, – sako E. Simonis.
Pieno pramonė yra viena svarbiausių Lietuvos maisto pramonės šakų, sukurianti 2 proc. BVP. Lietuviški pieno gaminiai sudaro per ketvirtadalį visos maisto ir gėrimų pramonės gamybos, o pieno produktų eksportas – apie trečdalį viso maisto ir gėrimų pramonės eksporto.
Rašyti komentarą