„Novaturui“ – milijono eurų valstybės paskola

„Novaturui“ – milijono eurų valstybės paskola

Invega“ suteikė 1 mln. eurų lengvatinę paskolą vienai didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturui“ – bendrovė galės greičiau atsiskaityti su klientais už per karantino metu neįvykusias keliones.

Apie tai „Novaturas“ penktadienį pranešė per „Nasdaq“ Vilniaus biržą. Anot įmonės vadovės Audronės Keinytės, pinigus pradėta grąžinti dar liepą, o paskola padės su turistais atsiskaityti greičiau.

„Virusas sujaukė daugybės keliautojų ir turizmo verslo planus. Suprantame, kad dalis žmonių per šį sudėtingą laiką atsidūrė prastesnėje finansinėje situacijoje ir norime kuo greičiau su jais atsiskaityti, nesukeldami didesnių nepatogumų“, – pranešime sakė A. Keinytė.

Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui pinigus už neįvykusias keliones grąžinti per 14 dienų, tačiau Seimui dar nepriėmus sprendimo, kol kas galioja 90 dienų terminas.

„Novaturas“ tvirtina ieškantis galimybių kuo greičiau atsiskaityti su klientais, neišvykusiais į planuotas keliones.

Tris mėnesius – nuo balandžio iki birželio – pajamų negeneravęs „Novaturas“ liepą gavo 2,4 mln. eurų pajamų.

Tačiau dėl nestabilios pandeminės situacijos bendrovė toliau susiduria su rimtais iššūkiais – penktadienį paskelbta, kad „Novaturas“ ir kita kelionių organizatorė „Tez Tour“ iki rugsėjo 15 dienos stabdo keliones į Graikiją, Užsienio reikalų ministerijai šią šalį įtraukus į sąrašą valstybių, į kurias vykti nerekomenduojama.

A. Keinytė sako, kad sustabdžius keliones į Graikiją, „Novaturas“ rekomenduoja rinktis saugesnes kryptis Italijoje – Sicilijos salą bei Kalabrijos regioną šalies pietuose.

„Novaturo“ akcijos kotiruojamos Vilniaus ir Varšuvos vertybinių popierių biržose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder