Saulius Skvernelis neatmeta, kad mokesčių reforma gali būti priimta metų pabaigoje

Saulius Skvernelis neatmeta, kad mokesčių reforma gali būti priimta metų pabaigoje

Premjeras Saulius Skvernelis teigia besitikintis, kad mokesčių reforma Seime bus priimta dar birželį, tačiau neatmeta, kad diskusijos gali užsitęsti. Tokiu atveju, anot Vyriausybės vadovo, „tragedija neįvyks“, ir reforma bus priimta metų pabaigoje kartu su kitų metų biudžetu.

S. Skvernelis teigė, kad tikimasi, jog Vyriausybėje mokesčių reformos įstatymų paketas bus priimtas iki gegužės 27 dienos, o birželio 5 dieną teisės aktai bus pateikti Seime, tuomet būtų laiko parlamente diskutuoti iki birželio pabaigos. 

Tačiau Premjeras pripažįsta, kad diskusijos gali užsitęsti, ir tuomet mokesčių reforma bus priimta tik metų pabaigoje. 

„Tragedijos neįvyks, jeigu tai nusikels į rudens sesiją. Tada mes tai priimsime kartu su biudžeto priėmimu, kas irgi numatyta ir gali taip būti, bet norėjosi, kad būtų tas pusės metų pasiruošimo laikotarpis, nes jis bus sudėtingas vien dėl mokesčių sujungimo“, - portalo delfi.lt konferencijoje teigė S. Skvernelis. 

Paklaustas, kas nutiks, jeigu mokesčių reforma bus tvirtinama kartu su biudžetu ir dėl atlyginimų bei mokesčių perskaičiavimų bus nemokamos algos, Ministras Pirmininkas tikino, kad matant, jog mokesčių reformos priėmimas gali sukelti nesusipratimų ar chaoso, „bus kiti sprendimai“. Tačiau Premjeras neatskleidė, ką tai reiškia. 

S. Skvernelis tikino, kad susitiks su opozicinėmis frakcijomis, prašydamas jų palaikymo balsavime dėl mokesčių reformos. 

„Manyčiau, kad tai yra tikrai geras būdas ir norisi, kad būtų kuo platesnis sutarimas. Ir matau galimybę į kai kurias opozicines frakcijas eiti, kurios kalba argumentuotai ir tuos argumentus dėsto. Bet eiti į tas frakcijas, kurios sako, kad ką jūs bedarytumėte, nors ir privačiai pasakoma, kad viskas čia gerai, bet negalėsime politiškai pritarti ir sakysime, kad viskas čia blogai, - turbūt laiko gaišinti bus sudėtinga. Nors mes pasiruošę ir tai padaryti“, - teigė Premjeras. 

Kalbėdamas apie priekaištus, kad Vyriausybė pateikė įstatymų projektus skubotai ir nepalieka pakankamai laiko visuomenei su jais susipažinti, Vyriausybės vadovas teigė, kad jau anksčiau buvo pristatytos esminės reformos, apie jas buvo komunikuojama, o šiuo metu tai atgulė į įstatymus. Anot S. Skvernelio, kaltinimai, kad Vyriausybės pateiktų projektų neįmanoma suprasti, rodo „tam tikrą požiūrį“.

„Ta pati mokesčių sistemos pertvarka, kada tikrai specialistai, kurie dirba finansų srityje, su jais buvo diskutuota, ir jie dabar sako, kad mes čia nieko nesuprantame. Tai irgi yra tam tikras požiūris“, - teigė Premjeras. 

Mokesčių pakeitimai privalo būti priimami pusmetį iki jų įsigaliojimo arba kartu su biudžetu. Finansų ministras Vilius Šapoka anksčiau yra sakęs, kad priėmimas kartu su biudžetu turėtų būti taikomas labiau išimtiniais atvejais. 

ELTA primena, kad balandžio 16 dieną Vyriausybė pristatė reformą, kurioje siūloma numatyti, kad nebebus pervedami „Sodros“ įmokų 2 proc. į antrosios pakopos pensijų fondus. Tačiau kaupiantieji turės pradėti pervesti 4 proc. savo atlyginimo. Šiuo metu, priklausomai nuo pasirinkto modelio, gyventojai į antrąją pakopą perveda 2 proc. atlyginimo arba jo visai neperveda

Vyriausybė žada, kad ir toliau bus mokamas 2 proc. nuo vidutinio atlyginimo siekiantis priedas iš biudžeto. O tais atvejais, kai gyventojai į fondus perves daugiau nei 4 proc. savo darbo užmokesčio, jiems žadamos mokestinės lengvatos - pajamų arba pelno. Lengvatas ketinama taikyti ir darbdaviams, kurie kaups pensiją darbuotojams. Vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, kitąmet ir 2020 metais turėtų didėti po 23 eurus. Per 2017-2020 metus vidutinė pensija bus padidėjusi 110 eurų.

Pagal Vyriausybės pateiktus siūlymus, darbo jėgos apmokestinimo srityje planuojama sujungti vadinamuosius darbdavio ir darbuotojo mokesčius.

Finansų ministerija žada, kad po mokesčių reformos atlyginimai į rankas padidės nuo maždaug 60 eurų iki 90 eurų „į rankas“.

Neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) šiuo metu yra 380 eurų per mėnesį, naujoje sistemoje atitikmuo būtų 270 eurų. NPD dydis 2020 metais bus padidintas iki 370 eurų, 2021 metais - 470 eurų.

Ministerija žada palengvinti apskaitą verslui. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) planuoja atsisakyti popierinių žurnalų, išmaniuosiuose telefonuose atsiras virtualūs kasos aparatai. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder