Visi daugiabučiai šildymo sezonui jau paruošti

Visi daugiabučiai šildymo sezonui jau paruošti

Daugiabučių namų administravimo įmonė "Mano BŪSTAS" visus savo prižiūrimus daugiabučius namus baigė techniškai ruošti artėjančiam žiemos sezonui.

Daugiabučių namų priežiūros specialistai pasiruošimą artėjančiam šildymo sezonui pradėjo dar pavasarį - netrukus po to, kai butuose nustojo šilti radiatoriai. Per daugiau nei 5 mėnesius buvo remontuojami ir modernizuojami seni šilumos punktai, atliekami hidrauliniai bandymai, keičiami ir sandarinami bendrųjų patalpų langai bei durys.

Julius Žilinskas, vadovaujantis daugiabučių priežiūros darbams įmonėje "Mano BŪSTAS", teigė, jog bendrovė pasirūpino, kad Lietuvoje šildymo sezonui būtų paruošti visi administruojami daugiabučiai namai.

"Pastatų priežiūros specialistai daugiabučiuose atliko nemažai darbų, kurie užtikrina, kad šaltuoju metų laiku namuose būtų šilta, o šiluma būtų vartojama taupiai. Darbus vykdėme Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, Biržuose, Tauragėje, Radviliškyje, Šilutėje ir Šilalėje. Iš viso žiemos sezonui paruošėme daugiau nei 3 500 daugiabučių namų", - sakė J. Žilinskas.

Įmonės specialistai darbus atliko bendrojo naudojimo patalpose, tačiau "Mano BŪSTO" atstovas pastebi, kad pastaruoju metu ir patys gyventojai ėmė labiau rūpintis, kad jų butuose būtų šilta, o šiluma nebūtų švaistoma veltui. Anot jo, iki šildymo sezono pradžios atlikus nesudėtingus namų darbus, be didesnių investicijų galima sutaupyti iki 10 proc. šilumos.

"Prieš pradedant kaisti radiatoriams visuomet skatiname gyventojus užsandarinti savo buto langus ir duris, jei pastarieji yra seni, neužstatyti ar neuždengti šildymo prietaisų, už radiatorių įrengti šilumą atspindinčius ekranus. Prasidėjus šildymo sezonui kambarius reikėtų vėdinti trumpai, bet intensyviai - taip neatšaldysite atitvarų. Saulėtą dieną patarčiau atidengti užuolaidas - taip greičiau prišils kambariai. Beje, žiemą reikėtų vengti be reikalo jungti gartrauktį ar ventiliatorių", - patarimais dalijosi J. Žilinskas.

"Mano BŪSTO" atstovas pridūrė, jog gyventojai, pastebėję, kad jų name yra nesandarių langų, neveikia durų pritraukikliai ar matosi kiti defektai, apie tai turėtų pranešti namo administratoriui. Greičiausias būdas tai padaryti - per mobiliąją programėlę "eBŪSTAS" arba paskambinus į Klientų informavimo centrą.

Šildymo sezono pradžią ir pabaigą daugiabučiuose nustato miestų savivaldybės, kai oro temperatūra tris paras iš eilės nukrenta žemiau 10 laipsnių. Tiesa, gyventojams pageidaujant, šildymą galima įjungti ir anksčiau, tačiau tuomet reikia kreiptis į savo namo administratorių.

Šildymą daugiabučiuose namuose šildymo sistemų prižiūrėtojai turi įjungti per 3 darbo dienas nuo savivaldybės įsakyme numatytos datos. J. Žilinskas sako, kad jei per tris darbo dienas nuo paskelbtos šildymo sezono pradžios namas nepradeda šilti arba šilo, tačiau po to atšalo, dažniausiai yra dvi tai lemiančios priežastys.

"Kadangi daugelyje daugiabučių namų šildymo sistemos yra automatizuotos, oro temperatūrai pakilus daugiau kaip 12 laipsnių, šildymas automatiškai sustabdomas, o temperatūrai nukritus šiluma paleidžiama vėl. Jeigu visgi lauko temperatūra yra žemesnė negu 12 laipsnių, o radiatoriai nešyla, gali būti, kad šildymo sistemoje atsirado oro ir šiluma nebegali cirkuliuoti. Tuomet gyventojai gali patys pabandyti nuorinti radiatorius arba informuoti namo administratorių. Gavę pranešimą mes pasirūpinsime, kad gyventumėte šiltai", - teigė J. Žilinskas.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder