Angliškoji "Wikipedia" išjungta, lietuviška veikia

Angliškoji "Wikipedia" išjungta, lietuviška veikia

Didžiausia pasaulyje nemokama interneto enciklopedija "Wikipedia", taip pat kai kurie kiti Vakaruose populiarūs interneto tinklalapiai trečiadienį buvo išjungti ir bus neprieinami 24 valandas.

Surinkus "Wikipedia" interneto adresą, internautą pasitinka užrašas anglų kalba "Įsivaizduokite pasaulį be laisvų žinių". Tokiu būdu protestuojama prieš JAV kovos su piratavimu įstatymą, kuris, akcijos sumanytojų nuomone, gali privesti iki cenzūros įvedimo interneto tinklalapiuose.

"Wikipedijos" tinklalapiai lietuvių, rusų ir kitomis kalbomis veikia.

JAV Kongreso remiami įstatymo projektai - "Stop Online Piracy Act" (SOPA) ir " PROTECT-IP Act" (PIPA), dėl kurių šio mėnesio pabaigoje diskutuos Senatas ir Kongresas, yra skirti apsaugoti intelektinę nuosavybę. Tačiau šie projektai sukėlė nesutarimus tarp oponentų, pasak kurių, šis įstatymas gali privesti iki cenzūros ar kai kurių tinklalapių uždarymo.

"Wikipedia" įkūrėjas Džimis Veilsas (Jimmy Wales) teigė, jog šie įstatymo projektai "pakenktų laisvam ir atviram internetui, JAV būtų pristatytos naujos tarptautinių tinklalapių cenzūravimo priemonės".

"Šiandien "Wikipedia" vartotojai iš viso pasaulio pareiškė savo prieštaravimą dėl šio griaunančio įstatymo, - sakė Dž. Veilsas. - Tai yra ypatingas žingsnis mūsų visuomenei. Kai mes apgailestaujame, kad pasaulis negali pasiekti "Wikipedia" bent trumpam, mes tiesiog negalime ignoruoti fakto, kad SOPA ir PIPA kels grėsmę laisvai kalbai internete JAV ir užsienyje".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder