Baigiamas jachtos „Lietuva“ kapitalinis remontas

Baigiamas jachtos „Lietuva“ kapitalinis remontas

Baigiamas pasaulį apiplaukusios jachtos „Lietuva“ kapitalinis remontas, pirmadienį pranešė Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Planuojama, kad viena iš aplink pasaulį apiplaukusių jachtų reprezentuoti Klaipėdą, o kartu ir Lietuvą, galės jau balandžio mėnesio pabaigoje“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad kapitalinis remontas pradėtas pernai metų pradžioje.

„Pagal sutartį laivas turėjo būti suremontuotas per pusę metų, iki praėjusių metų birželio, turint teisę dar mėnesį pratęsti terminą“, – teigia savivaldybė.

Jachtos remontas, pasak savivaldybės, užtruko dėl to, kad teko ilgai džiovinti vandens prisisunkusį korpusą, todėl remontui skirta papildomai pinigų atlikti darbams, kurių nebuvo įmanoma numatyti iš anksto.

Kaip BNS informavo Klaipėdos savivaldybės atstovė Vilija Venckutė-Palaitienė, papildomi darbai atsiėjo beveik 37 tūkst. eurų, juos atliko bendrovė „Laivo sandėlis“.

Iš pradžių ta pati bendrovė laivą planavo suremontuoti už 250,3 tūkst. eurų, teigė savivaldybės atstovė.

Jachta „Lietuva“ pastatyta 1976 metais Lenkijoje, Gdanske. Ji priklauso Klaipėdos savivaldybei, bet panaudos sutartimi ją valdo sporto klubas „Ostmarina“.

Ši jachta yra viena iš trijų, kurios 1989 metais perplaukė Atlanto vandenyną. Tai – pirmoji lietuvių jachta, apiplaukusi pasaulį.

„Lietuva“ yra daugkartinė Lietuvos kreiserinių jachtų bei užsienio regatų dalyvė ir prizininkė. 

Jachta nuo 2005 metų dalyvauja tarptautinėje regatoje „The Tall Ships Races“, joje kasmet mokosi buriuoti dešimtys jaunuolių, ji taip pat naudojama ir reprezentaciniais tikslais – dalyvaujant tarptautinėse regatose garsinamas Klaipėdos miesto vardas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder