Bendradarbiavimą sutvirtino sutartimi

Bendradarbiavimą sutvirtino sutartimi

Klaipėdos Jūrų kapitonų klubas ir Kaliningrado (Rusija) jūrų kapitonų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Visuomeninė organizacija Jūrų kapitonų klubas, esanti Klaipėdoje, veikia jau daugiau kaip 10 metų. Neseniai, atsižvelgiant į Lietuvos įstatymų reikalavimus, ji perregistruota ir tapo asociacija. Kaliningrado regioninė visuomeninė organizacija Jūrų kapitonų asociacija, vienijanti per 100 narių, įkurta 1989 metais.

Pasak Jūrų kapitonų klubo pirmininko Juozo Liepuoniaus, Klaipėdos ir Kaliningrado kapitonai aktyviai bendradarbiauti pradėjo šiemet sausį. Kaliningradiečiams pirmiems šovė į galvą mintis, kad tokią draugystę jau metas sutvirtinti sutartimi, idant ateityje kapitonų tarpusavio ryšiai dar labiau stiprėtų.

Be keitimosi informacija, dalijimosi patirtimi, pasirašius sutartį bus lengviau sprendžiami vizų klausimai, ir kapitonai galės lengviau vieni pas kitus važiuoti į svečius.

Tokia bendradarbiavimo sutartis Lietuvos jūrų kapitonų klubui pirmoji. Bet jos pirmininkas jau bando užmegzti ryšius Sankt Peterburge, Urugvajuje, Pietų Afrikos Respublikoje. "Norime išeiti į platesnius tarptautinius vandenis", - sako J. Liepuonius.

Jūrų kapitonų asociacijos viceprezidentas Valerijus Mezencevas, tokias pareigas pradėjęs eiti tik šiemet sausį, sako, jog sutartis atvers platesnes bendradarbiavimo galimybes kolegoms laivavedžiams, taip pat padės labiau propaguoti jūrinę profesiją.

"Sovietų Sąjungos laikais mes dirbome to paties tipo laivuose, tuose pačiuose žūklės rajonuose. Vieni priklausėme susivienijimui "Litrybprom", kiti - "Kaliningradrybrom". Mūsų asociacijos prezidentas Jevgenijus Muchinas paskutiniais metais dirbo transportiniame refrižeratoriuje "Suomijos įlanka", kuris priiminėjo žuvį ir iš Lietuvos laivų. Tad mes turime apie ką pakalbėti ir ką prisiminti", - kalbėjo V. Mezencevas.

Anot jo, dviejų uostamiesčių kapitonų draugystei impulsą davė Lietuvos konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, buvęs "Litrybpromo" kapitonas. Jis tarpininkavo V. Mezencevui, vadovavusiam Kaliningrado jūreivių mokyklai, sudarant bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos laivininkų mokykla.

"Ėmiausi iniciatyvos sudaryti sutartį su Klaipėdos kapitonais. Manau, kad ji suteiks mūsų santykiams daugiau atsakingumo. Turint omenyje mūsų kapitonus, dabar dirbančius užsienio laivuose, galima galvoti ir apie tai, kad galbūt galėsime jūrininkams padėti įsidarbinti. Pasirašydami bendradarbiavimo sutartį mes žengiame ant pirmos pakopos, o ateinančios kartos galės toliau plėtoti draugiškus abiejų šalių santykius", - kalbėjo kaliningradietis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder