Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto laivyno vadovas dr. Nerijus Blažauskas sako, kad kol kas viskas vyksta pagal planą ir sklandžiai. Remontininkai laivą remontuoja naudodami visas apsaugos priemones, dirba lauke, pavojaus jiems nėra.
Kai "Brabander" bus išplukdytas iš doko, dar bus atliekami įvairūs smulkūs darbeliai. N. Blažauskas viliasi, kad laivo remontas neviršys 60 tūkst. eurų.
Beje, burlaiviams taikomos šiek tiek kitokios taisyklės nei konvenciniams laivams, kurie privalo būti dokuojami kas 5 metus. Burlaivių dokavimas yra labiau susijęs su laivo būklės patikrinimu, dažymu, apaugų nuvalymu ir pan. Juos dokuoti rekomenduojama kas 2-3 metus. "Kai laivo dugnas, sraigtas būna apaugę kriauklėmis, labai padidėja kuro sąnaudos. Be to, kadangi laivo "Brabander" korpusas yra metalinis, jam stovint doke pasitikriname ir korpuso korozines apsaugas, jeigu reikia, jas keičiame. Dokavimas kaip ir nėra privalomas, bet mes bandome kas porą trejetą metų patekti į doką", - sakė KU laivyno vadovas.
"Žinoma, karantinas dėl koronaviruso pandemijos įtakos turės ir mūsų laivynui. Planavome dalyvauti įvairiuose renginiuose Lietuvoje: laivų parade, Jūros šventėje. Vis dar išlieka didelė grėsmė, kad visi šie renginiai bus atšaukti. Jeigu taip, bus apkarpytas ir mūsų laivų dalyvavimas. Planavome vykti į įvairias tarptautines šventes, vyksiančias Lenkijos Gdansko, Latvijos uostuose, bet turbūt ir jos "nusikramtys". Taigi metų pradžia plaukimo atžvilgiu bus tuštoka, balandžio pabaigoje gali tekti viską planuoti iš naujo. Bet kol kas fiziškai karantino įtakos nejaučiame", - sakė N. Blažauskas.
Rašyti komentarą