E. Gentvilas laimėjo bylą dėl 2 mln. eurų ieškinio

E. Gentvilas laimėjo bylą dėl 2 mln. eurų ieškinio

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo A. Vaitkaus inicijuotas ieškinys Eugenijui  Gentvilui yra atmetamas, informavo LR liberalų sąjūdžio komunikacijos vadovė.

„Baigėsi 3 metus vykęs politinis persekiojimas, kuris atėmė daug laiko, kainavo daug asmeninių lėšų ir kenkė mano, kaip politiko reputacijai. A. Vaitkus, tapęs socialdemokratų kandidatu į Seimą 2016 m., pateikė pretenziją dėl 2 mln. eurų tariamos žalos Uosto direkcijai. 2018 m. nusprendęs kandidatuoti į Klaipėdos merus su valstiečiais – žaliaisiais, pateikė ieškinį teismui“ – proceso eigą komentavo Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Teismas taip pat nusprendė, kad Uosto direkcija turi kompensuoti E. Gentvilo patirtas bylinėjimosi išlaidas.

E. Gentvilas teigia: „Šiais savo veiksmais A. Vaitkus pats padarė finansinę žalą Uosto direkcijai. Man bus kompensuota 18.300 eurų, Uosto direkcijos advokatų paslaugos kainavo 25.200 eurų ir dar uostas sumokėjo 11.000 eurų žyminio mokesčio.

Taigi, valstybės įmonės vadovo politikavimas valstybei kainavo beveik 55 tūkst. eurų“ – piktinosi E. Gentvilas, siūlydamas Vyriausybei užtikrinti, kad būtų sustabdytos politinio keršto akcijos už valstybės pinigus.

BNS duomenimis,  A. Vaitkaus vadovaujama uosto direkcija praėjusių metų rugpjūtį teigė, kad žala įmonei buvo padaryta netinkamai įgyvendinant direkcijos, kai jai vadovavo E. Gentvilas, pasirašytas rangos sutartis su įmonėmis „Klaipėdos hidrotechnika“, Austrijos „Strabag Wasserbau“ ir Danijos „Rohde Nielsen“.

E. Gentvilas 2016 metais sakė, jog sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“ buvo nutraukta dėl objektyvių priežasčių – įmonei buvo paskelbtas bankrotas, jos sąskaitos buvo areštuotos ir antstoliai draudė uostui mokėti pinigus. Be to, „Klaipėdos hidrotechnika“ pačiam uostui buvo skolinga 9 mln. litų (2,6 mln. eurų), kurių dėl bankroto jis būtų neatgavęs.

Pats E. Gentvilas šią bylą vadino šių metų kovą atleisto uosto vadovo A. Vaitkaus politiniu kerštu.

Pretenzija E. Gentvilui buvo pateikta 2016 metais, tais pačiais metais A. Vaitkus dalyvavo Seimo rinkimuose su socialdemokratų partija.

Klaipėdos uostui E. Gentvilas vadovavo nuo 2009 metų birželio iki 2012 metų lapkričio, kai buvo išrinktas į Seimą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder