Jau kalami poliai "Albatroso" skrydžiui

Jau kalami poliai "Albatroso" skrydžiui

Pagaliau, praėjus dvejiems metams nuo to laiko, kai buvo gautas leidimas statyti paminklo žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams "Albatrosas" postamentą, pradėti kalti jo poliai.

Nuo pačios pirmos idėjos pastatyti tokį paminklą Klaipėdoje praėjo jau beveik 15 metų. Nuo to laiko, kai Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas "Marinus" atgaivino idėją statyti paminklą įvairiais laikotarpiais žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams "Albatrosas", jau praėjo daugiau kaip 5 metai. Visus tuos metus buvo vis žadama ir žadama. Techninis postamento projektas jau seniai parengtas, leidimas statyti gautas 2009 m. rugpjūtį.

Pačią skulptūrą - 12 metrų dydžio paukštį albatrosą, vienu sparnu smingantį į vandenį, kurios autorius - Klaudijus Pūdymas, beveik prieš ketverius metus be jokio užmokesčio pagamino AB Vakarų laivų gamykla. Ir visą tą laiką ji guli gamyklos teritorijoje.

Įstrigta dėl postamento priešais Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą statybos. Mat jis bus įžengęs į vandenį, vadinasi, tai jau hidrografinis statinys ir kainuoja brangiai. Ilgai spręstas klausimas, iš kur gauti lėšų. Pagaliau, kai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, žinoma, su Susisiekimo ministerijos palaiminimu, ėmėsi finansuoti, reikalai pajudėjo.

Šiemet gegužės pabaigoje dėl postamento statybos ir aplinkos sutvarkymo darbų buvo pasirašyta sutartis su AB "Latvijas tilti", dirbančia pagal jungtinės veiklos sutartį su Lietuvos UAB "Deglas". Šie darbai kainuos apie 868 tūkst. Lt.

Uosto direkcijos infrastruktūros ir plėtros direktorės Romos Mušeckienės teigimu, darbo projektas parengtas, išskyrus architektūrinę dalį, jau vykdomi paruošiamieji paminklo postamento statybos darbai. Iš pradžių buvo nuimtas akmenų apklotas, o tada pradėti kalti poliai. Pasak R. Mušeckienės, jeigu pritars architektai, bus bandoma koreguoti projektą, nes važiuojamoje dalyje būtų ne tik trinkelių danga, bet ir nušlifuota akmeninė juosta.

Pasak Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, AB "Latvijos tilti" vėlavo parengti darbo projektą, bet paaiškėjo, kad teks išardyti ne vieną metrą akmeninės juostos, kaip numatyta projekte, o kelis metrus. Anot uosto vadovo, vėl atsirado papildomų darbų, vėl galimas laiko gaišimas.

Tačiau, E. Gentvilo manymu, šiuo atveju net nėra ko kaltinti, nes projektuotojai negalėjo matyti, kas yra po tais akmenimis. Uosto direkcijos specialistai tiki, kad paminklas "Albatrosas" bus pastatytas dar šiais metais.

Beje, pagal sutartį, jis turėtų būti padarytas per 4 mėnesius nuo sutarties pasirašymo, vadinasi, rugsėjo pabaigoje. Tačiau Uosto direkcijos atstovai mėnesio, kada bus baigti darbai, nenurodo.

Taigi, kad ir ne taip lengvai, kaip tikėtasi, vis dėlto "Albatrosas" vėl ruošiasi skrydžiui.

PAGALIAU. Jau akivaizdu, kad paminklo "Albatrosas" postamento statybos darbai pradėti.

Irenos MAČIULAITIENĖS nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder